reklamı kapat

POPÜLER

Opera 49

İnternet paylaşımlarını değiştirecek Opera tarayıcı sürümü [Video]

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından Opera, yayımlanan 49. sürümüyle özellikle gençlerin seveceği yeni özellikler kazandı.

Sunduğu özellikler ve yeni teknolojiler açısında rakiplerinin önünde yer almayı seven Opera, 49. sürümüyle dikkat çeken yenilikler getiriyor. Bunların en başında ise “snapshot” aracı geliyor. Ekran görüntüsü almayı değiştirecek bu araç, kişiselleştirme altyapısıyla dikkat çekiyor. Ekrandan alınan görüntülere kişiler kendi fotoğraflarını (sistem kamerasından) ve sevdikleri çıkartmaları ekleyebiliyor. Buna ek olarak çizim, bulanıklaştırma ve emoji ekleme desteğini de veren tarayıcı, süreci hiç olmadığı kadar sosyal hale getiriyor. 49. sürümle yerleşik anlık mesajlaşma uygulamaları arasına VK Messenger‘ı da ekleyen tarayıcı, “Easy Setup” bölümünden de kullanıcı deneyimini özelleştirmenize imkan tanıyor. Anlık çeviri aracına yeni para türleri dahil edilen popüler yazılım, artık yüklenen eklenti simgelerinin yerinin değiştirilmesine de izin veriyor.

Opera artık daha yetenekli

Yapılan iyileştirmelerle artık yüksek çözünürlüğe sahip monitörlerde daha pürüzsüz görünen tarayıcı, yeni duvar kağıdı seçeneklerini de beraberinde getiriyor. Chromium 62 üzerine kurulduğu belirtilen sürüm, direkt olarak buradan ya da tarayıcı içerisinden indirilebiliyor. Tarayıcının hem Windows hem de macOS platformlarında olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca isteyenler için mobil sürümler de mevcut.

Video