reklamı kapat

POPÜLER

Opera Android VPN

Opera’dan Android kullanıcılarını sevindirecek VPN hamlesi

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Opera, Android kullanıcılarını sevindirecek bir VPN hamlesi ile gündemde bulunuyor.

Mobilde de oldukça popüler oranda kullanılan Opera, artık Android uygulamasında yerleşik bir VPN sunuyor. Ücretsiz olarak sunulan VPN hizmeti, hem bazı “garip” yasakları aşma hem de internet güvenliği adına çok güzel görünüyor. Masaüstünde uzun süredir yer alan VPN, Android tarafına 51. sürüm ile geliyor. Bugün herkes için indirmeye açılacağı belirtilen bu yeni sürüm, kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi görünüyor. 256-bit şifrelemeye sahip olduğu belirtilen yerleşik VPN hizmeti, kişilere kendilerini farklı bölgelerde gösterme şansı da veriyor. İstenirse otomatik olarak da optimum bağlantı performansını veren bölgeyi seçebilen Opera, bu hizmette hiçbir kayıt gerçekleştirmediğini belirtiyor. Ancak yine de uzmanlar çok hassas işlemlerin (Özellikle bankacılık) VPN açıkken yapılmamasını öneriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera masaüstü yanında mobilde de oldukça öne çıkıyor

Chromium tabanlı olduğu için masaüstünde Chrome kadar hızlı olan tarayıcı, mobilde yenilikçi çözümler sunuyor. Bu tarafta özellikle tek elde internet deneyimi konusunda öne çıkan Opera’nın, gelişimi sürekli olarak devam ediyor. 2016 yılında Çin merkezli bir gruba satılan tarayıcı, pazarın en köklü isimleri arasında yer alıyor. Opera’nın popülerliğini en çok artıran yerleşik VPN hizmeti olurken, süreç artık Android tarafında da yer alıyor.

İlgili Video