reklamı kapat

POPÜLER

Opera VPN

Opera VPN kullanıcılarına bir kötü bir de iyi haber

Dünyanın en popüler internet tarayıcıları arasında yer alan Opera, uzun süredir Opera VPN isimli bir uygulamaya sahip. İsminden de anlaşılabileceği üzere VPN hizmeti veren bu uygulama, maalesef kapanıyor. Ancak burada iyi sayılacak bir detay yer alıyor.

Geçtiğimiz yıllarda masaüstü sürümüne ücretsiz bir VPN hizmeti entegre eden Opera, Opera VPN ile olumlu yorumlar alıyordu. Ancak bugün yapılan resmi açıklama ile uygulamanın ve hizmetin 30 Nisan tarihinde kapatılacağı duyuruldu. Yani ay sonunda kullanım dışı kalacak servis, neden kapatılıyor bilinmiyor. Bu konuda bir bilgi vermeyen şirket, yine de kullanıcıları mağdur etmiyor. Opera VPN Gold aboneleri 30 Nisan tarihinden sonra bir yıllık SurfEasy Ultra VPN paketine ücretsiz olarak geçiyor. Bu arada uygulamanın ücretsiz kullanıcıları da unutulmamış durumda. Onlar da SurfEasy Ultra VPN paketini yüzde 80 indirimle satın alabiliyor. Bu da gerçekten güzel bir indirim oluşturuyor. Ücretli pakette sınırsız veri planı, reklam engelleme, torrent koruma ve 12 fazladan ülke destekleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera VPN gibi servisler son dönemde çok popüler

Sadece yasaklı sitelere giriş için değil güvenliği artırmak için de önem arz eden VPN servisleri, bu açıdan büyümeye devam ediyor. Ancak burada “ücretsiz” olanlara çok dikkat edilmesi gerekiyor. Güvenlik sağlamak adına tercih edilen ücretsiz paketler, para kazanmak için “hoşunuza gitmeyecek” başka yollar kullanıyor.

İlgili Video

Şirketten gizli madenciliğe darbe