reklamı kapat

POPÜLER

Opera VPN

Sevilen “Opera VPN” için yolun sonu geldi

Dünyanın en popüler internet tarayıcıları arasında yer alan Opera, geçtiğimiz haftalarda Opera VPN hizmetini kapatacağını açıklamıştı. İşte bu üzen gelişme bugün gerçekleşti. Peki bundan sonra ne olacak?

Tekrardan hatırlamak adına masaüstü sürümüne bir VPN hizmeti entegre eden şirket, Opera VPN adını verdiği bu hizmetle olumlu yorumlar alıyordu. Ancak geçtiğimiz haftalarda yapılan resmi açıklama ile uygulamanın ve hizmetin 30 Nisan tarihinde kapatılacağı duyuruldu. İşte bu özellikle Türkiye’deki birçok kişiyi üzen gelişme bugün itibariyle gerçekleşti ve Opera VPN kapatıldı. Ancak şirket attığı bir adımla kullanıcıları mağdur etmiyor. Opera VPN Gold aboneleri bugün itibariyle bir yıllık SurfEasy Ultra VPN paketine ücretsiz olarak geçiyor. Bu arada sürpriz bir şekilde servisin ücretsiz kullanıcıları da unutulmuyor. Onlar da SurfEasy Ultra VPN paketini yüzde 80 indirimle satın alabiliyor. Ücretli pakette sınırsız veri planı, reklam engelleme, torrent koruma ve 12 fazladan ülke destekleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera VPN gibi servisler güvenli internet için çok önemli

Bilinen aksine VPN servisleri sadece yasaklı sitelere girmek için kullanılmıyor. İşini güzel yapan VPN servisleri ile kişisel internet güvenliği ciddi olarak artırılabiliyor. Burada sadece ücretsiz olan paketlere çok dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle büyük şirketlerin dışında gelen ürünler, para kazanmak için istenmeyen bazı başka yollar kullanıyor.

İlgili Video

Geleceğin bilgisayar sistemi