reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro

Üç arka kameralı Huawei P20 Pro en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Satışa sunulan akıllı telefonları kendine has yollarla zorlu bir sağlamlık testine sokan JerryRigEverything, bu sefer üç arka kameralı Huawei P20 Pro‘yu masaya yatırdı.

JerryRigEverything‘in en son konuğu Huawei P20 Pro, bildiğiniz gibi son dönemde çıkmış en çok dikkat çeken modeller arasında yer alıyor. Türkiye’de 4.999 TL fiyat etiketiyle satılacak telefon, kamera sistemiyle piyasadaki en iyi çözümü oluşturuyor. İşte bu telefon için yapılan en zorlu sağlamlık testi, her zaman olduğu gibi ilk olarak çizik testiyle başlıyor. Yapılan incelemeye bakıldığı zaman telefonun ekranı koruyan camı rakipleriyle benzer çizilme performansını ortaya koyuyor. Ön yüzünde yer alan parmak izi sensörü maket bıçağı ile çizilmeyen telefon, çevresindeki sağlam metal bölüm ve metal butonlarla da dikkatleri üzerine çekiyor. Cam arka bölümü maket bıçağıyla çizilmeyen P20 Pro, kameralarını da plastik değil kolay kolay çizilmeyen cam ile koruyor. Telefon en çok merak edilen “bükülme testinde” ise tam da istenilen sonucu sağlamıyor. Birçok benzerinden farklı olarak büküldüğü zaman ekranı koruyan camı kırılan (Ekran sağlam) telefon, yine de tek parça halinde kalmayı başarabiliyor. Cam olarak Gorilla Glass kullanmadığı söylenen telefon, Huawei‘nin kendi camıyla rakiplerinin bir adım gerisine düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro’nun öne çıkan özellikleri

2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü ve 6,1 inçlik AMOLED ekranla gelen telefonda iPhone X’da olduğu gibi çentik yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefon, 4.000 mAh bir pile sahip. Kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkan Pro, dediğimiz gibi arkasında 40 MP (1.8 diyafram) + 20 MP (1.6 diyafram) + 8 MP (2.4 diyafram) kamera sistemi barındırıyor. Böylece inanılmaz iyi fotoğraf çekebilen telefon, önünde ise 24 megapiksel bir kamera taşıyor. Telefonun yurt dışında ise 899 euro satış fiyatı bulunuyor.

Video