reklamı kapat

POPÜLER

LG Q Note

LG, Samsung Galaxy Note ailesine rakip bir telefon mu geliştiriyor?

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, 2 Mayıs tarihinde G7 ThinQ modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak şirketin bir de “Q Note” isimli bir model üzerinde çalışıyor olabileceği söyleniyor. İşte konu hakkında ortaya çıkan ilk detaylar;

G7 ThinQ‘ya ek olarak V35 ThinQ‘yu da lanse edeceği söylenen LG, gelen bilgilere göre V40 üzerinde de çalışıyor. Ancak Güney Kore’da alınan “Q Note” isimli  kayıt, bambaşka bir modeli gündeme getiriyor. Henüz hakkında hiçbir detayın bulunmadığı bu modelin, stylus kaleme sahip bir akıllı telefon olduğu iddia ediliyor. Bu açıdan Samsung Galaxy Note ailesine rakip bir telefon geliştiriyor gibi duran firma, bu alanda bir boşluk görmüş olabilir deniyor. Özellikle Güney Kore için planlandığı tahmin edilen telefon, dediğimiz gibi şu an hiçbir detay kazanmıyor. Daha önce stylus kalemli telefonlar satışa sunan firma, ilginç bir sürpriz yapabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Q Note

LG G7 ThinQ’nun kesin sayılan teknik özellikleri

Bunlara göre telefon gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili hafızası bulunan telefonda söylendiği kadarıyla 3.000 mAh‘lık bir pil yer alıyor. Kutudan Android Oreo ile çıkan cihazın, 6 inç 3120×1440 piksel 19.5:9 ekran üzerine kurulacağı da söyleniyor. Bu M+ LCD ekranda RGBW panel kullanacak firma, 3.5mm kulaklık girişinin de koruyacak gibi duruyor. Telefonda yer alan arka kamera ise 16 + 16 megapiksel kurulumda karşımıza çıkıyor. Şirket söylendiği kadarıyla burada F1.5 diyafram değerini kullanıyor. “Boombox” hoparlör sistemiyle öne çıkacak telefonun, bu sayede telefon benzerlerinden tam 10 kat daha yüksek ses verebileceği söyleniyor. Ek olarak Hi-Fi Quad DAC ile geleceği söylenen telefon, merakla bekleniyor.

İlgili Video

Telefon için ilk devideo