reklamı kapat

POPÜLER

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ için rakipleri 10’a katlayacak “Boombox” hoparlör detayı

LG‘nin gündemden düşmeyen yeni amiral gemisi akıllı telefonu G7 ThinQ, bu sefer dahili hoparlör sistemini ilgilendiren bir detayla karşımızda. Şirketin yaptığı açıklama gerçek çıkarsa ses konusunda rakipsiz bir model yolda görünüyor.

LG G7 ThinQ, şirketin açıklamasına göre “Boombox” hoparlör sistemine sahip olacak. Söylendiği kadarıyla bu sayede telefon benzerlerinden tam 10 kat daha yüksek ses verebilecek. Burada temel ses seviyesinde 6 dB, bass miktarında ise 2 kat bir artıştan bahseden (Özellikle bir yüzey üzerinde) firma, fiziksel limitler çerçevesinde sınırları zorlayacak gibi duruyor. Şu an piyasadaki en iyi dış sesi veren akıllı telefon Razer Phone olarak geçiyor. Onu da geçecek gibi duran LG G7 ThinQ, bu kadar yüksek sesi özel rezonans haznesi tasarımıyla sunacak. Söylendiği kadarıyla telefon sesi artırmak için tüm gövdesini kullanacak. Bu arada modelin içerisinde Hi-Fi Quad DAC biriminin yer alacağı da müjdeleniyor. Bu da müziğini kulaklık ile dinleyenleri oldukça memnun edecek bir detayı oluşturuyor. DTS:X desteğini de taşıyacak ThinQ, böylece normal kulaklıklarda dahi 3D 7.1 bir ses oluşturabilecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ’nun beklenen teknik özellikleri

Bunlara göre telefon gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili hafızası bulunan telefonda söylendiği kadarıyla 3.000 mAh‘lık bir pil yer alıyor. Kutudan Android Oreo ile çıkan cihazın, 6 inç 3120×1440 piksel 19.5:9 ekran üzerine kurulacağı da söyleniyor. Bu M+ LCD ekranda RGBW panel kullanacak firma, 3.5mm kulaklık girişinin de koruyacak gibi duruyor. Telefonda yer alan arka kamera ise 16 + 16 megapiksel kurulumda karşımıza çıkıyor. Şirket söylendiği kadarıyla burada F1.5 diyafram değerini kullanıyor. Telefonun resmi lansmanı ise 2 Mayıs tarihinde yapılıyor.

İlgili Video

Telefonu ilk kez karşımıza çıkartan video