reklamı kapat

POPÜLER

Leap Motion Project North Star video

Leap Motion AR başlık için yayımlanan video, Tony Stark’ın kıskandıran teknolojisini gerçeğe dönüştürüyor [İzle]

Uzun yıllardır el takibi yapabilen ürünüyle gündemde kalan Leap Motion, biliyorsunuz çok özel bir artırılmış gerçeklik başlığı üzerinde çalışıyor. Bunun yapabildiklerini gösteren yeni bir video ise Tony Stark’ın kıskandıran teknolojisini gerçeğe dönüştürüyor.

Advertisement

Leap Motion tarafından geçtiğimiz nisan ayında tanıtılan artırılmış gerçeklik başlığı, şu an Project North Star olarak adlandırılıyor. Gözlükte 1.600 x 1.440 piksel çözünürlüklü iki adet 3,5 inçlik LCD ekran yer alıyor. Göstergeler, ışığı kullanıcının şeffaf bir kaplama olarak algıladığı bir vizöre yansıtıyor. Leap Motion, bunun günümüzde var olan çoğu AR sisteminden 95 derece yüksek ve 70 derece geniş bir görüş alanı sunduğunu belirtiyor. Standart Leap Motion sensörü ise gözlerin üzerine oturuyor ve el hareketini, 180 derece yatay ve dikey olarak çok daha geniş bir görüş alanı boyunca izliyor. İşte bu sayede gerçekten etkileyici bir deneyim elde edilebiliyor. Bunu göstermek için yayımlanan son video ise “Iron Man” Tony Stark‘ın filmlerde gördüğümüz bilgisayar arayüzünü gerçeğe dönüştürüyor. Aşağıda izleyebileceğiniz video, şirketin AR arayüzünü gösteriyor ve bununla tüm ortam interaktif hale geliyor. İnanılmaz etkili ve hızlı çalışan sistem, geleceğin bilgisayar sistemlerine ilk bakışı erkenden attırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leap Motion, Project North Star çağ atlıyor

100 dolarlık etiketle satışa çıkacağı söylenen artırılmış gerçeklik başlığı, gerçekten büyük önem arz ediyor. Henüz tam olarak ne zaman raflardaki yerini alacağı bilinmeyen ürün, “işte bu olmuş” dedirtenler arasında başı çekiyor.

Video