reklamı kapat

POPÜLER

leap motion

Kafa takibi yapabilen bütçe dostu artırılmış gerçeklik gözlüğü

Üç boyutlu algılama yapabilen Leap Motion ürünüyle adından söz ettiren Leap Motion, yepyeni bir ürünle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şirket tarafından aktarılan bilgilere göre Leap Motion, güçlü performans sergileyen ve kafa takibi yapabilen bir artırılmış gerçeklik gözlüğü hazırlığı içinde.

Şu anda Project North Star olarak adlandırılan gözlüğün, 100 dolardan satışa sunulacağı belirtiliyor. Leap Motion sensörüyle birlikte geleceği konuşulan gözlüğün yeni bir tüketici ürünü olmayacağı söyleniyor. Şirketin bu konuda geliştiricilere özel bir sürüm satacağı dile getiriliyor. Şirketin önümüzdeki hafta açık kaynak kodlu bir lisans altında gerekli donanım özellikleri ve yazılımı yayınlayacağı ifade ediliyor. Gözlükte 1.600 x 1.440 piksel çözünürlüklü iki adet 3,5 inçlik LCD ekran yer alıyor. Göstergeler, ışığın, kullanıcının şeffaf bir kaplama olarak algıladığı bir vizöre yansıtıyor. Leap Motion, bunun günümüzde var olan çoğu AR sisteminden 95 derece yüksek ve 70 derece geniş bir görüş alanı sunduğunu belirtiyor. Leap Motion sensörü, gözlerin üzerine oturuyor ve el hareketini, 180 derece yatay ve dikey olarak çok daha geniş bir görüş alanı boyunca izliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artırılmış gerçeklik gözlükleriyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Geliştiricilere yönelik geliştirilen artırılmış gerçeklik gözlüğünün tüketiciler için satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Gözlük hakkında yeni detaylar geldiğinden sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.