reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili son iddia

İlk Apple Watch’tan bu yana Apple saatlerinin üretimini üstlenen Tayvanlı üretici Quanta Computer, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğünü onayladı. Şirketin artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili çalışmalar yaptığını belirten Quanta Computer’ın başkan yardımcısı C.C. Leung, cihazın “kullanıcıların çevreyi görmesine ve etkileşime girmesine izin veren tamamen şeffaf bir objektife sahip, kulaklık benzeri bir cihaz” olacağını belirtti. 

C.C. Leung’in aktardığı bilgiye göre şirket, artırılmış gerçeklik gözlüğünü 2019 yılında satışa sunacak. Kısa bir süre önce internete sıza bilgilerde artırılmış gerçeklik gözlüğü 2020 yılında satışa sunulacağı belirtilmişti. Şirketin çalışmalarını 2019 yılına kadar sürdüreceği ve gözlüğün 2020 yılının başında satışa sunulacağı ifade edilmişti. iOS işletim sistemi temel alınarak geliştirilen rOS ile geleceği konuşulan gözlüğün uygulamaları bağımsız şekilde çalıştıracağı dile getiriliyor.

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü nasıl kontrol edilecek?

Apple’a yakın kaynaklar gözlüğün  kafa hareketleriyle, dokunmatik ekranla ya da Siri üzerinden sesli kontrol edilebileceğini söylüyor. . Kendi uygulama marketine sahip olacağı belirtilen gözlüğün şu anda prototip aşamasında olduğu ve iki yıl içerisinde piyasaya sunulacağı iddia ediliyor. Artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.