reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple’dan şaşırtan Apple Watch kararı

Uzun zamandır ortalıkta dolaşan dedikodu Apple’ın yeni aldığı patent sayesinde gerçeğe dönüşebilir. Şirket kısa bir süre önce yuvarlak ekranlı Apple Watch için yeni bir patent aldı. Apple’ın aldığı 9965995 numaralı patent için kavisli kenarlara sahip bir elektronik cihazdan söz ediliyor.

Patentin adından da anlaşılacağı üzere, mevcut dikdörtgen ekran yerine yuvarlak ekrandan bahsediliyor. Bu patentin Apple Watch’un satışa sunulmasından yıllar sonra alınması şirketin yuvarlak ekranlı bir Apple Watch için çalıştığı anlamına geliyor. Patent, yuvarlak bir ekrandan gelen sorunları çözmek için gereken teknolojiyle ilgileniyor. Patentin kendisi, dikdörtgen piksel dizilerinin, daire şeklinde şekillendirilmiş bir cihaza etkili bir şekilde uymayacağını söylüyor. Patentte bahsedilen cihazların bazıları arasında bir kol saati, kolye, kulaklık / kulaklık ve diğerleri arasında gözlük de bulunuyor. Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğünü iki yıl içerisinde satışa sunmayı planladığı göz önüne alınırsa patentte sunulan teknolojiler, Apple’ın yeni gözlüğünde de kullanılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü yolda

Eski Wall Street analisti, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili detayları kısa bir süre önce paylaşmıştı. Wall Street analistine göre AR gözlüğü iPhone’dan daha büyük boyuta sahip olacak. Apple Glasses olarak adlandırılması beklenen gözlüğün Apple Watch ve diğer Apple cihazlarını da üreten Quanta tarafından üretileceği belirtiliyor. Apple’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre artırılmış gerçeklik gözlüğü 2020 yılında satışa sunulacak. Şirketin çalışmalarını 2019 yılına kadar sürdüreceği ve Apple’ın bu konuda başarılı olması durumunda gözlüğün 2020 yılının başında satışa sunulacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni iPhone modelleri