reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Apple’dan ekrana entegre parmak izi sensörlü iPhone için patent başvurusu

Apple, ekrana entegre parmak izi sensörlü iPhone modeliyle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka ofisine sunulan bir Apple patenti, ekrana entegre parmak izi sensörünü gözler önüne seriyor.

Patentte aynı zamanda ekrana entegre kamera sisteminden de söz ediliyor. Patentin başlığında “İnce Film Transistör Arka Planlarına Entegre Fotodetektörler” yazıyor. Apple’ın çalıştığı patentin hayata geçmesi durumunda gelecekte sonsuz ekranlı iPhone modellerini görebileceğiz. Apple, bu sayede ekran çentikli tasarıma da son vermeyi planlıyor. Bilindiği üzere çoğu teknoloji tutkunu Apple’ın artık çentikli tasarıma bir son vermesini istiyor. Yeni patentle birlikte bu sorunun önüne geçilmesi bekleniyor. Apple’ın yeni teknolojisini iPhone’lar haricinde iPad‘ler ve Apple Watch‘larda da kullanma olasılığı kuvvetle muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekrana entegre kamera teknolojisini bu yıl iPhone modellerinde görecek miyiz?

Daha önce ortaya çıkan bilgilerde Apple’ın 2021 serisi iPhone’larda ekrana entegre parmak izi sensörünü kullanabileceği iddia edilmişti. Ekrana entegre parmak izi sensörünü bu yıl görme ihtimaliz olsa da ekrana entegre kamera teknolojisini bu yıl görmeyi beklemiyoruz. Apple’ın bu teknolojiyi geliştirip önümüzdeki yıl kullanıma sunma olasılığı daha muhtemel.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

 İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en iddialı elektrikli scooter