reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini 6
iPad mini 6

Ekrana entegre parmak izi sensörlü yeni iPad mini’nin taslak tasarımı ortaya çıktı

Daha önceden Galaxy Note 20, iPhone 12 Pro ve Google Pixel 5′in taslak tasarımlarını sızdıran David Kowalski şimdi de 6.nesil iPad mini modeline ait bir görsel paylaştı.

Paylaşılan sızıntıya bakıldığında cihazın böyle bir tasarımla karşımıza çıkıp çıkmayacağı belli olmasa da cihazla ilgili bilgi sahibi oluyoruz. İnce ekran çerçeveleriyle dikkat çeken modelin ön tarafında görüntülü görüşmeler için bir kamera yer alıyor. Arka tarafta da bir adet kameranın kullanıldığı tabletin taslak tasarımı inceliğiyle de göze çarpıyor.

Mac Otakara‘nın daha önce yaptığı açıklamada tabletin ekran boyutunun büyüyeceği belirtilmişti. 2019 yılında satışa sunulan 5. nesil iPad mini’de 7,9 inç ekran tercih eden Apple’ın 6.nesil iPad mini’de 8,4 inç ekran kullanması bekleniyor. Tabletin tasarımının iPad Air 3’e benzeyeceği konuşuluyor. Touch ID parmak izi sensörüne sahip olan tablette bu teknolojinin ekrana entegre edilebileceğinden söz ediliyor. Bu teknolojinin ekrana entegre edilmesi durumunda iPad mini 6, ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip ilk iOS cihaz olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad mini 6 modeli ne zaman görücüye çıkacak?

iPhone ailesinde de karşımıza çıkan A14 Bionic işlemcisinden güç almasını beklediğimiz tablette  Lightning bağlantı noktasının kullanılacağı da söyleniyor. Çoğu Apple cihazında olduğu gibi iPad mini 6’nın da gövdesinde alüminyum malzemesinin yer alacağı belirtiliyor. Mac Otakara yeni modelin mart ayında tanıtılacağını iddia ediyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli