reklamı kapat

POPÜLER

airpods max

5.699 TL’lik fiyata almaya değer mi? AirPods Max incelemesi

AirPods Max dünya genelindeki yüksek satış fiyatıyla eleştirilse de sunduğu harikulade ses kalitesi, başarılı aktif gürültü engelleme performansı ve sıra dışı tasarımıyla fark yaratıyor. AirPods Max, Sony, Bose, Sennheiser ve Bang & Olufsen gibi şirketlerin kablosuz kulaklıklarıyla sıkı bir yarışın içine girmeye hazır.

AirPods modelinin ilk versiyonu 2016 yılında satışa sunulmuş ve satışa sunulduktan kısa bir süre önce dünyanın en popüler kablosuz kulaklığı olmuştu. Apple, AirPods modelinin aktif gürültü engelleme performansına sahip modelini de 2019 yılında pazara sunmuştu.

İlk model tiz performansıyla öne çıksa da düşük bas performansı sebebiyle eleştirilmişti. AirPods Pro modeliyle birlikte Apple’ın ses performansında yaptığı artışı gördük ve bu model AirPods Max’in sinyallerini vermeye başlamıştı. Uzun süredir sızıntılarıyla gündemde olan AirPods Max, Apple’ın ilk kulak üstü kulaklık modeli olarak dikkat çekiyor.

15 Aralık’ta Türkiye’de dahil olmak üzere yurt dışında da satışa sunulan model 549 dolarlık yurt dışı fiyatı ve 5.699 TL’lik Türkiye fiyatıyla gündeme gelmişti. Sony ve Bose’un piyasaya sürdüğü kablosuz kulaklıklardan çok daha yüksek bir fiyata satılan model hakkındaki tüm detayları değerlendirme fırsatın bulunduk. Merak edilen kulaklığın tasarımıyla incelemeye başlayalım.