reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Herbert Deiss

Volkswagen CEO’su Herbert Deiss Twitter’a katıldı; ilk mesaj Elon Musk’a

Sosyal medyanı sonunda aktif olarak kullanmaya karar veren Herbert Deiss, ilk mesajını esprili bir dille Elon Musk’a verdi.

Advertisement

İçerisinde bulunduğu tüm markalar üzerinden ciddi bir elektrik dönüşümü içerisinde yer alan Volkswagen grubu, geride bıraktığımız 2020 yılından oldukça memnun. Satış rakamlarında elektrik payı da git gide artan grubun Volkswagen’den Porsche’ye uzanan her segmentinde değişimi hissediyoruz. Pazardaki paylar git gide rekabet ortamını kızıştırırken, Tesla’nın Almanya’da inşa edeceği fabrikanın ardından işlerin iyice hızlanacağını söyleyebiliriz. Avrupa kanadında yapılan bu hamleyle birlikte Volkswagen’i ciddi bir rakibin beklediği de aşikar. Grubun CEO’su Herbert Deiss da Twitter’da bugün itibarıyla açtığı hesabı üzerinden ilk mesajını rakibi Elon Musk’a verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID ailesi genişlemeye devam ediyor

Deiss, resmi hesabı üzerinden gerçekleştirdiği ilk paylaşımda; “Merhaba Twitter. Volkswagen ile birlikte özellikle politik konular üzerinde etki yaratmak için buradayım. Elbette sahip olduğunuz pazar paylarınızdan bazılarını elinizden almak için de burada olduğumu söyleyebilirim Elon. Sonuçta ID.3 ve e-tron ile Avrupa’daki ilk başarılarımızı kazandık. Faydalı tartışmaları dört gözle bekliyorum!” ifadelerine yer verdi. Musk ile Deiss ilk olarak geçtiğimiz eylül ayında dostane bir buluşma ile bir araya gelmişlerdi. Bu buluşmada Musk, markanın ilk ID modeli ID.3’ü kullanmıştı. Marka günümüz itibarıyla ilk elektrikli SUV modeli ID.4’ün pazara çıkışı için hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın