reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro

Ekrana entegre parmak izi sensörlü iPhone 13 Pro’nun taslak tasarımı ortaya çıktı

Bu yıl satışa sunulacak iPhone 13 Pro modelinin taslak tasarımı ortaya çıktı. iPhone 12s veya iPhone 13 ismiyle karşımıza çıkması beklenen ailenin Pro versiyonuyla dikkatleri üstüne çekmesi bekleniyor.

LetsGoDigital tarafından paylaşılan görsellerde telefonun tasarımını görüyoruz. Ön tasarıma bakıldığında çentik kısmının inceldiği görülüyor. Ekran çentiğinin incelmesi sayesinde telefonda sonsuz ekran deneyimine yaklaşıldığını söylemek mümkün. Daha önce ortaya çıkan iddialarda da Apple’ın bu yılki iPhone modellerinde ince ekran çentiği kullanacağı söyleniyordu. Arka tarafa bakıldığında 13 Pro modelindeki kamera çıkıntısının inceldiği göze çarpıyor. Paylaşılan görselde ayrıca ekrana entegre parmak izi sensörü de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5 nm üretim süreciyle üretilen A15 Bionic işlemcisinin bu desteği sağlayacak güçte olacağı ifade ediliyor. Samsung telefonlarda kullanılan portre video özelliğinin iPhone 13 Pro modellerine de geleceği konuşuluyor. Videonun kaydedilmesinin ardından kullanıcıların videolarda alan derinliklerini değiştirebileceği belirtiliyor. Ultra geniş açılı kamerada da iyileştirme beklediğimiz yeni modellerde
aynı zamanda 120 Hz’lik ekranın da yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 13 Pro Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

120 Hz desteği sayesinde yeni modellerdeki ekranın çok daha akıcı olmasını bekliyoruz. Bu özelliğin Pro ailesine özel olması bekleniyor. Yeni modellerin eylül ayında tanıtılacağı konuşuluyor. Yeni modellerin Türkiye’de ekim veya en geç kasım ayında satışa sunulacağını şimdiden söylemek mümkün. Telefonların satış fiyatları henüz belli olmasa da bir önceki modellerle aynı olması bekleniyor. Yeni modellerle ilgili detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Haberde kullanılan görseller LetsGoDigital’dan alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın