reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13
iPhone 13
iPhone 13
iPhone 13

Küçük çentikli iPhone 13’ün yeni taslak fotoğrafları yayında

iPhone 13 modelinin taslak tasarımını gözler önüne seren yeni bir çalışma ortaya çıktı. Güvenilir kaynaklar tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda tasarlanan telefon teknoloji dünyası tarafından merakla bekleniyor.

Paylaşılan taslak tasarım fotoğraflarına bakıldığında telefonda çift arka kamera dizilimi göze çarpıyor. Ön tasarıma bakıldığında telefondaki çentiğin daha ince olduğu görülüyor. Daha ince çentik sayesinde telefonun daha iyi bir ekran deneyimi sunması bekleniyor. Ses tuşları sol tarafta güç tuşunun ise sağ tarafta karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm iPhone 13 modellerinde A15 Bionic işlemcisinin yer alacağı söyleniyor. Yeni işlemcinin iPhone 13 modelleri haricinde OLED ekranlı iPad Air‘da da (2022 model) kullanılması bekleniyor. Tasarım açısından iPhone 12 ile aynı olmasını beklediğimiz yeni ailenin Pro modellerinde 120 Hz’lik ekran desteğinin de sunulacağı dile getiriliyor.

iPhone 13 ailesi ne zaman satışa sunulacak?

Hem ‌13‌‌ Pro hem de ‌‌13‌‌ Pro Max‘te kamera sensör boyutunun artacağı da iddia ediliyor. Kaynaklar, üç kameradan hangisinin daha büyük bir sensöre sahip olacağını henüz belirtmese de, daha büyük bir sensörün daha büyük piksellere sahip olacağını söyleyelim. Daha büyük sensör sayesinde Pro modellerinin daha iyi görüntü kalitesi sunması bekleniyor. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni modellerin Türkiye’de ekim veya en geç kasım ayında satışa sunulmasını umuyoruz.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın