reklamı kapat

POPÜLER

apple watch

MicroLED ekranlar ilk hangi Apple cihazlarında yer alacak?

Geçtiğimiz ay paylaştığımız bir haberde gelecek nesil iPhone’larda Apple’ın microLED adı verilen yeni bir ekran teknolojisini kullanacağını belirtmiştik.

Şirkete yakınlığıyla bilinen DigiTimes Apple’ın TSMC ile yeni panellerin seri üretiminde meydan gelen sorunları çözmek için ortaklık kurduğunu belirtmişti. Bloomberg’in yapmış olduğu haberde ise Apple’ın ekranların test örneklerini tasarlayıp üretmekte olduğu gizli bir üretim tesisi ortaya çıkmıştı. Şirketin gelecekte Samsung üretimi OLED ekrandan vazgeçeceği ve kendi MicroLED ekranını kullanacağını ifade edilmişti. Yeni paylaşılan haberlere göre Apple, yeni ekran teknolojisini Apple Watch’a getirmeyi planlıyor.  DigiTimes’ın belirttiğine göre Apple, yeni ekran teknolojisini bu yılın sonunda Apple Watch’ta kullanmayı düşünüyor. Şirketin bununla birlikte yeni ekran teknolojisini gelecekte piyasaya süreceği artırılmış gerçeklik gözlüğünde de kullanacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MicroLED ekranlar ne gibi yenilikler vadediyor?

Yeni ekranlar OLED ekran teknolojisine göre daha fazla avantaj sunuyor. Daha ince ve daha hafif bir yapıda olan bu ekran, renk zenginliği açısından da diğer ekranları geride bırakıyor. Ayrıca ekranların daha yüksek çözünürlüklere ulaşabildiği ve bunun da gelecekteki Apple Watch modelleri için avantaj sağlayacağı belirtiliyor.