reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın yeni patenti entegre ekranlı iPad kılıfını işaret ediyor

Apple’ın yeni edindiği bir patent iPad Smart Cover’ı entegre ekranlı ve Wacom tarzı bir çizim tableti ile birlikte gösteriyor.

Amerika Patent ve Marka Ofisi’nin (USPTO) yayınladığı ve Apple’ın yeni patentini gösteren rapor, tabletin fonksiyonelliğini artırması düşünülen ekranlı bir iPad kılıfını gösteriyor. iPad kılıfının farklı kullanım alanlarını tarif eden resmi belgeye göre kılıfa entegre ekran, iPad ekranının uzantısı olarak kullanılabildiği gibi el yazısı ve çizim için kullanılabilen bir çizim tableti görevi de görüyor.

apple smart cover
Bugün resmi olarak görülen patentin içeriğiyle ilgili dedikodular, aslında bundan 4 yıl önce ortaya çıkmış fakat o zamanlar ortada Apple Pencil veya iPad Pro gibi Apple ürünleri olmadığı için uzak bir ihtimal olarak görülmüştü. Tabii ki Apple’ın aldığı her patentten son kullanıcı için elle tutulur bir sonuç çıkmıyor fakat patentin çizimlerine bakılırsa Apple, smart connector bağlantısı için büyük planlar yapıyor olabilir. Üstelik de firmanın artık hem büyük ekranlı bir tableti hem de stylus kalemi kullanımda.