reklamı kapat

POPÜLER

Astropad ipad windows 10 çizim tableti

iPad’leri Windows PC’ler için çizim tableti haline getiren yeni yol

Astropad, iPad modellerini Windows PC’ler için çizim tableti haline getiren Project Blue ile ses getirmeyi başarmış durumda. İşte detaylar;

Apple’ın iPad modellerini Mac bilgisayarlar için bir çizim tableti haline getirmek oldukça kolay. Biliyorsunuz artık macOS işletim sisteminde bu özellik yerleşik olarak yer alıyor. Bu zahmetsiz süreci Windows tarafına da getirmek isteyen Astropad, bunu Project Blue ile mümkün kıldı. Astropad bu konuda çok tecrübeli bir isim çünkü iPad’leri Mac tarafında daha Apple’dan önce bir çizim tableti haline getirebiliyordu. Bu tecrübesini Windows tarafına getiren firma, betasına buradan dahil ulaşabileceğiniz yeni uygulaması (iOS) ve yazılımı (Windows) ile sahibi olduğunuz iPad’i Windows 10 PC’ye bir ikincil ekran olarak atamanıza imkan tanıyor. Bu sayede de bu ekranda istediğiniz gibi Apple Pencil’ı kullanarak çizim / tasarım yapabiliyorsunuz. Kablosuz ya da USB üzerinden çalışan süreç, düşük gecikmede, saniyede 60 kare hızda ve GPU desteğiyle yapılıyor. Bu sayede de Windows’da açılan ve iPad’e aktarılan örneğin Photoshop üzerinde rahatlıkla çalışılabiliyor.  Project Blue kişilerin karşısına tablet üzerinde birçok kontrol seçeneği de getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad modelleri çizim konusunda en çok kullanılan ürünler arasında

Süreç hakkında firmanın yayımladığı video yukarıda yer alıyor. Bu arada bu imkanın iPad ve Windows özelinde ilk defa sunulmadığını belirtelim. Hali hazırda Duet Display kullanarak da iPad’inizi Windows PC’niz için bir çizim tableti haline getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın