reklamı kapat

POPÜLER

Apple Intel

Apple’ı kaybeden Intel’den firmaya göndermeli reklamlar [İzle]

Apple biliyorsunuz artık yeni nesil Mac’lerde kendi işlemcilerini kullanıyor. Bu yüzden de Intel, firmaya karşı reklam kampanyalarına başladı.

Intel, adeta Microsoft gibi direkt olarak Apple‘ı hedef alan hemen yukarıda izleyebileceğiniz reklam serisine başladı. Firma burada Intel işlemcili Windows PC’lerin sahibi olduğu dokunmatik ekranlar ve giriş çıkış portları üzerinden Apple’a gönderme yapıyor. İşi daha da ileriye götürerek Apple’ın eski reklamlarında yer alan “I’m a Mac” aktörü Justin Long’u kullanan Intel, video yanında aşağıdaki gibi Twitter reklamlarıyla da Apple’a göndermeler yapıyor. Ancak firmanın bu reklamları çok ciddi şekilde tepki alıyor. Çünkü Apple’ın M1 işlemcisi ve ona sahip bilgisayarları gerçekten çok yüksek bir performans ve pil ömrü getiriyor. Biliyorsunuz Intel işlemci tarafında üretim sürecini uzun zamandır geliştiremiyor. Apple’ın M1 işlemcileri ise 5 nm üretim sürecinden çıkıyor.

Apple Silikon işlemcili bir bilgisayarı Türkiye’de almak için ne kadar verilmesi gerekiyor?

Hatırlamak adına M1 işlemcili 13 inç MacBook Air modeli için 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon sunuluyor. İlginç olarak diğer tüm modellerden fark olarak 8 değil 7 çekirdekli GPU taşıyan alttaki sürüm 10.999 TL‘den, diğeri 13.699 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro için de 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel seçenek mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir seçenek 14.299 TL‘den, diğeri 16.499 TL‘den başlıyor. M1 işlemcili Mac mini için de diğerleri gibi 8 GB RAM’e ve 256 GB ile 512 GB SSD’ye sahip iki temel versiyon mevcut. Bunlardan birisi 7.899 TL, diğeri ise 10.099 TL‘den başlıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın