reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple imzalı ilk AR gözlüğünün çıkış tarihiyle ilgili son bir iddia ortaya çıktı

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğüyle ilgili yeni bir iddiada bulundu. Kuo’ya göre Apple, ilk artırılmış gerçeklik gözlüğünü önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde satışa sunacak.

Advertisement

Kuo’nun bu bilgiye Apple tedarikçisi Genius Electronics Optical’dan ulaştığını söylüyor. Bilindiği üzere Apple’ın iki farklı AR gözlüğü üzerinde çalıştığı konuşuluyor. İlk Apple AR gözlüğünün önümüzdeki yıl daha şık bir tasarıma sahip olan AR gözlüğün ise 2025 yılında piyasadaki yerini alması bekleniyor. Apple imzalı ilk AR gözlüğünün fiyatının ise çok yüksek olacağı iddia ediliyor. Yüksek kalitede olmasını beklediğimiz gözlüğün daha çok geliştiricileri hedef alması bekleniyor. 2025 yılında satışa sunulacak modelin daha uygun fiyata sahip olacağı ve daha geniş kitleye hitap edeceği dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı AR gözlük 15 kamerayı bünyesinde barındırabilir

Largan firması tarafından sağlanacak 15 kameranın 8 tanesi AR deneyimi için, 6 tanesi biyometrik takip için, 1 tanesi ise ortam algılama için kullanılacak bilgisi veriliyor. Kuo ayrıca başlığın göz takibi yapabileceğini de aktarıyor. Apple’ın AR gözlüğünün duyurusunu bu yılın sonlarına doğru gerçekleştirme ihtimali bulunuyor. Şirketin bu gözlüğü bu yıl içerisinde tanıtıp uygulama geliştiricilerden cihaz için uygulama geliştirmelerini isteyeceği ifade ediliyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir ve MacRumors internet sayfasından alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın