reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone WWDC21

Apple’ın WWD21’de yaptığı Android telefon gösterimi tepki çekti

WWDC21 kapsamında Apple önemli duyurular yaptı. Bu sunumda firma daha sonra tepki çeken bir Android telefon gösterimi de yaptı.

WWDC21 kapsamında Apple, iOS 15 için önemli bir destek açıkladı. Artık Face Time Link ile video görüşmeleri görüşmeleri başkalarıyla paylaşmak çok daha kolay hale geliyor.

Burada paylaşım ve ortak görüşme için Android telefon ve Windows PC desteği de veriliyor. Diğer cihazlarda süreç tarayıcı tabanlı çalışıyor ve uçtan uca şifreleme kullanılıyor.

İşte bunu göstermek adına Apple, WWDC21 sunumunda yukarıda gördüğünüz Android telefonu karşımıza çıkardı. Ancak burada kasıtlı olarak inanılmaz kalın çerçeveli ve devasa damla çentikli bir model kullanıldı.

Kullanıcılar tam olarak bunu eleştiriyor ve Apple’a neden 2021’e yakışır güncel / modern bir telefon seçilmedi yönünde tepki gösteriyor.

Aslında bunun cevabı oldukça basit. Apple kendi sunumunda elbette kendi cihazlarını öne çıkaracak. Bu yüzden de Face Time Link Android desteği için örneğin Galaxy S21 gibi modern tasarımlı bir telefon seçilmemiş. Buna gerçekten çok şaşırmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, pazarlama konusuna büyük önem veren bir firma

Teknoloji devi rakipleri eski göstermek için gerçekten çok ince çalışmalar yapıyor. Apple, açık olarak Android tarafını kötülemiyor ancak Android cihazları eski gibi göstererek iPhone’ları öne çıkarıyor. Aslında bunu diğer firmalar da sürekli olarak yapıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun dikkat çeken kablosuz şarj teknolojisi