reklamı kapat

POPÜLER

Apple, Beats Studio Buds için modern Android kullandı

Apple, Beats Studio Buds için modern bir Android telefon seçti

Geçtiğimiz haftalarda lanse edilen Apple imzalı Beats Studio Buds kablosuz kulaklık için hazırlanan bir reklam dikkatlerden kaçmadı.

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık, en son bünyesinde Apple H1 değil MediaTek tarafından geliştirilen bir çip ile donatılmış olmasıyla dikkat çekmişti.

Bunun arkasında cihazın Android telefonlar ile olan performansını artırmak yer alıyordu. MediaTek imzalı çip sayesinde kulaklık Android cihazlar ile  Apple H1 çipten daha iyi bağlantı ve uyum getiriyor.

İşte bu yüzden Apple ürünün Android telefonlar için de iyi şekilde pazarlamaya çalışıyor. Bunu yapmak için de firmanın Amazon reklamında bir Samsung Galaxy S21 kullandığı ortaya çıktı.

Biliyorsunuz Apple bunu her zaman yapmıyor. FaceTime için yeni dönemde ortak görüşme odağında Android telefon ve Windows PC desteği de veriliyor.

Bunu göstermek adına Apple, karşımıza WWDC21 sunumunda bir Android telefon çıkardı. Ancak burada kasıtlı olarak inanılmaz kalın çerçeveli ve devasa damla çentikli bir model kullanılmıştı.

Kullanıcılar o zaman bunu eleştirmiş ve Apple’a neden 2021’e yakışır güncel / modern bir telefon seçmediği yönünde tepki göstermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Android için AirPods” olarak geçen Beats Studio Buds kablosuz kulaklık için bilinmesi gerekenler şöyle

Kablosuz kulaklık görebileceğiniz üzere kulak içi formunu benimsiyor. Kulaklık kısımlarının ufak olmasıyla gündelik kullanım için birçok kişinin tercihi olabilecek yeni Buds, hem kulaklık hem de hazne üzerinde Beats logosu taşıyor.

ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği olan kulaklık, Apple’a göre genel olarak üst seviye ses kalitesi getiriyor.  Model resmi verilere göre 8 saate kadar dinleme süresi getiriyor. Cebinize sığacak kadar küçük şarj kutusu ise toplamda iki ekstra şarj sunuyor.

Ürün için ANC veya Şeffaf mod (Çevreyi duyabiliyorsunuz) açıkken 5 saate kadar dinleme süresine sahip oluyorsunuz açıklamasını yapan Apple, bu sürenin şarj kutusu kullanıldığında toplam 15 saate ulaştığını aktarıyor.

IPX4 sertifikası olan Beats Studio Buds modelinde eller serbest “Her Siri” desteği de yer alıyor.  Ürünün yurt dışında 150 dolar, Türkiye’de ise 1.499 TL‘lik bir fiyatı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın