reklamı kapat

POPÜLER

AR_Glass

Ünlü analistten Apple’ın ilk AR gözlüğü hakkında son bilgiler

Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojisine olan ilgisi uzun zamandır bilinen bir gerçek. iOS işletim sisteminde artırılmış gerçeklik desteği sunan Apple’ın yakın gelecekte artırılmış gerçeklik gözlüğünü de satışa sunacağı ifade ediliyor. Apple imzalı AR gözlük çoğu teknoloji tutkunu tarafından merakla bekleniyor.

Apple’a yakın kaynaklardan Ming-Chi Kuo, Apple’ın ilk artırılmış gerçeklik ürününün, bu yılın dördüncü çeyreğinde en kısa sürede seri üretime gireceğini belirtiyor. Kuo, Apple gözlüğün en geç 2020 yılının ikinci çeyreğinde seri üretime gireceğini ifade ediyor. Kuo, Apple’ın ilk nesil AR gözlüklerinin iPhone’a büyük ölçüde bağımlı olacağını belirtiyor. Analist, AR gözlüklerin iPhone’daki bilgileri, görüntüleri ve konum servislerini göstereceğini söylüyor. Eşleşmenin Apple Watch gibi kablosuz olarak çalışacağı varsayılıyor. Artırılmış gerçeklik gözlüğünde microLED ekran teknolojisinin kullanılması bekleniyor. MicroLED ekranların AMOLED’den daha düşük gecikme süresi, daha yüksek kontrast ve daha uzun bir ömre sahip olduğu görülüyor. MicroLED ekranların Ayrıca AMOLED ekranlardan 30 kat daha parlak olduğu ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AR gözlüğü ne zaman satışa sunulacak?

Artırılmış gerçeklik gözlüğünün 2020 yılında satışa sunulacağı ifade ediliyor. Apple’ın bir sürpriz yapıp eylül ayında gerçekleştireceği iPhone etkinliğinde AR gözlüğü tanıtma ihtimali de bulunuyor. Gözlüğün satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs için yayımlanan yeni reklam