reklamı kapat

POPÜLER

Donald_Trump
Tim_Cook

Donald Trump’ın gafının ardından Tim Cook’tan beklenmedik hamle geldi

ABD Başkanı Donald Trump, Apple’ın CEO’su Tim Cook’a ilişkin bir gafta bulunmuştu. onald Trump, Amerikan İşgücü Politikası Danışma Kurulu için Beyaz Saray’da bir toplantıda teknoloji patronu ile bir araya gelmiş ve Trump, Tim Cook’a Tim Apple diye seslenmişti.

Donald Trump’ın yaptığı bu gaftan sonra Tim Cook’tan beklenmedik bir hamle geldi. Tim Cook, Twitter adını Tim Apple olarak değiştirdi. Mac ve iOS kullanıcıları Tim Cook’un Twitter hesabına girdiğinde Tim yazısının yanında Apple logosunu görüyor. Android kullanıcıları ise Apple logosunu ne yazik ki görüntüleyemiyor.

Donald Trump’ın ilk gafı değil

Donald Trump, geçtiğimiz yıl bir konuşması sırasında yüksek teknoloji havacılık konusunda dünya lideri olan Lockheed Martin şirketinin CEO’su Marillyn Hewson’ın adını ‘Marillyn Lockheed’ olarak söylemişti. Donald Trump, internet satış sitesi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da ‘Jeff Bozo’ diye anmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trump, Apple’ın Çin’deki üretimini Amerika’ya taşımasını istiyor

Donald Trump’ın Apple’ın üretim merkezini Çin’den Amerika’ya taşıma talebinin ilk olmadığını hatırlatmakta yarar var. Trump’ın Amerika’ya başkan olmasının ardından Apple CEO’su Tim Cook’la görüşme gerçekleştirmiş ve düşüncelerini toplantıda belirtmişti. Trump, Apple’ın Amerika’da yeni fabrikalar açacağını ve üretimin Amerika’da yapılacağını ifade etmişti. Apple’dan ise konu hakkında herhangi bir açıklama gelmiş değil.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil iPhone’ların tanıtımı