reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Orijinali böyle olmalıydı dedirten Samsung Galaxy Fold konsepti [Video]

1.980 dolar fiyat etiketi bulunan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, bazı kişiler tarafından tasarımsal olarak çok eleştiriliyor. Bir konsept işte tüm bu eleştirileri kapatıyor.

Samsung Galaxy Fold, katlanabilir telefon dünyasının iki modelinden birisi. Ancak modelin tasarımı birçok kişi tarafından oldukça eleştiriliyor. Özellikle kalın yapısı ve garip duran çentiğine kızılan telefon, özellikle rakip Huawei Mate X sonrasında daha da geri plana atılmış durumda. Yeni hazırlanan bir konsept ise orijinalde olması gereken Samsung Galaxy Fold modelini karşımıza getiriyor. Galaxy S10+ gibi ekrana entegre edilen çiftli ön kameraya sahip bu konsept model, oldukça ince çerçevelere sahip. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere daha geniş bir yapısı bulunan konsept, Galaxy Note 9 ailesi gibi bir S Pen ile hazırlanmış. Orijinalden genel olarak daha ince olan bu konsept, keşke telefon şu an bu şekilde gelse cümlesini kurduruyor. Duyduğumuz kadarıyla firmadan Fold üzerine iki katlanabilir telefon daha geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold teknik detayları

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAMile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlikkamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video