reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump

Donald Trump’tan Apple hakkında önemli açıklama

Donald Trump’tan Apple’ın ürünleriyle ilgili önemli bir açıklama geldi. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre Amerika, Çin’den ithal edilecek bazı ürünlere ekstra gümrük vergisi uygulayacak.

Apple’ın da Çin’de üretim yaptığı için Apple ürünlerine de vergi geleceğini söylemek mümkün. Cupertinolu şirketin vergiden etkilenmemesi için üretimini Amerika’ya taşımasını isteyen Trump, Apple’ın ekstra ithalat vergilerinden etkilenmeyeceğini ve vergi teşviğinden de yararlanacağını belirtti.

Donald Trump’ın Apple’ın üretim merkezini Çin’den Amerika’ya taşıma talebinin ilk olmadığını hatırlatmakta yarar var. Trump’ın Amerika’ya başkan olmasının ardından Apple CEO’su Tim Cook’la görüşme gerçekleştirmiş ve düşüncelerini toplantıda belirtmişti. Trump, Apple’ın Amerika’da yeni fabrikalar açacağını ve üretimin Amerika’da yapılacağını ifade etmişti. Apple’dan ise konu hakkında herhangi bir açıklama gelmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump teknoloji liderleriyle zirvesi yaklaşık iki yıl önce gerçekleşmişti

Teknoloji dünyasındaki isimlere yardımcı olabilecekleri her şeyi yapacaklarını vurgulayan Trump, bunun için bu isimlerin direkt kendisiyle görüşmelerini söylemişti. Herhangi bir sorun olduğunda kendisi dışında Amerika halkının da teknoloji dünyasında isimlere yardımcı olabileceğini söyleyen Trump, resmi bir komuta zincirinin olmadığını dile getirmişti. Apple CEO’su Tim Cook, Alphabet CEO’su Larry Page, Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, IBM CEO’u Ginni Rometti, Facebook COO Sheryl Sandberg’in ve daha birçok ünlü ismin katıldığı toplantıda başkancı yardımcısı Mike Pence ve Trump’ın çocukları da yer almıştı.

İlginizi Çekebilir

Yeni dönemin önemli modellerinden