reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’ın iletişimi kolaylaştıran yeni özelliği

1 milyar kullanıcı barajını aşan Instagram, kullanıcılar için yorum yapmayı da kolaylaştırıyor. Yeni eklenen özellikle beraber artık kullanıcılar emoji kısayoluna sahip.

Düzenli olarak yaptığı yeniliklerle kullanıcı deneyimini artıran Instagram, şimdi de platform üzerindeki iletişimi kolaylaştıracak bir adım atıyor. Fotoğraflar altına atılan yorumlarda kullanıcıların standart karakterler ve emojiler arasında gidip gelirken vakit kaybetmemesi için, klavyeye bir emoji kısayol çubuğu ekliyor. Söz konusu özellik, geçtiğimiz mayıs ayından bu yana iOS ve Android cihazlar için test ediliyordu. Özelliği kullanabilmek için uygulamanızın güncel olması gerektiğini de hatırlatalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Sadece yorum yaparken

Yeni özellik şimdilik sadece yorum panelinde çalışıyor. Yani bir kullanıcıya yorum yazarken ya da size atılmış bir yoruma cevap verirken bu emoji barını görebiliyorsunuz. Hikayelere verilen yanıtlarda ya da kendi gönderinizi paylaşırken oluşturduğunuz tanımda söz konusu emoji kısayolu çalışmıyor. Belirlenen emojiler ise platform üzerinde sık kullandığınız ya da son dönemde kullandığınız emojiler arasından seçiliyor gibi görünüyor. Emojilerin elle belirlenmesi gibi bir özellik henüz platforma dahil edilmemiş. Ancak ilerleyen dönemlerde söz konusu değiştirme özelliği de gelebilir. Zira platformun otomatik atadığı emojilerdense, kullanıcıların kendi seçtiği 8 emoji çok daha pratik ve kişisel bir deneyim sunacaktır diye düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Sahte Instagram mesajları yaratan uygulama