reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Bir süre Instagram Hikayeler’i ele geçirecek yeni özellik

Her gün 400 milyondan fazla insan tarafından kullanılan Instagram Hikayeler özelliği, eğlenceli efektlerle deneyimi zenginleştiriyor.

1 milyar kullanıcı barajını aşan fotoğraf paylaşım uygulaması, en popüler özelliği Instagram Hikayeler kısmını geliştirmeye devam ediyor. Önümüzdeki hafta boyunca hikayelerin hemen hepsinde görmeye başlayacağımız yeni özellik ise, çekim modlarından birine geliyor. Hikayelerin Superzoom çekim modu, eklediği yeni filtrelerle hem kendini hatırlatıyor hem de daha eğlenceli hikayelerin ortaya çıkmasını sağlıyor. 6 farklı filtre daha ekleyen Superzoom’un arayüzü de minik bir değişime uğramış. Artık sadece ekranın ortasında filtrenin adı yazmıyor. Bunun yerine alt kısımda da filtreler sembollerle belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Superzoom’a yeni filtreler

Yeni gelen filtreler ise şu şekilde: Kalpler, Yazık, Paparazzi, Ateş, Sürpriz, Asla. Kalpler filtresinde romantik bir müzik eşliğinde etraf pembeleşiyor ve odak noktanızın etrafında kalpler beliriyor. Yazık filtresi duygusal bir müzik eşliğinde yaprak dökümüyle işleri dramatikleştiriyor. Paparazzi, tıpkı bir paparazzi gibi arka arkaya fotoğraflar çekiyor. Kameranızı oynatırsanız fotoğraf çekme sıklığı artıyor. Ateş, anime vari bir filtre olarak karşımıza çıkıyor. Ekranın kenarları bir anda alev alıyor. Sürpriz ise bunun dramatik çizgi roman paneli versiyonu gibi. Asla ise ekranın tam ortasında devasa bir çarpı işareti oluşturuyor.

Yeni filtrelerin Hikayeler kısmında “Superzoom” çekim modunda olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Bu modda bu efektlerle kısa videolar çekilebiliyor. Eğer efektler size geldiyse uygulamanızı güncellemeniz gerekebilir.

İlginizi çekebilir

IGTV tanıtımı