reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram Hikayeler’in yeni özelliği yayında! [Nasıl yapılır?]

Geçtiğimiz haftalarda duyurduğumuz Yazı özelliği nihayet Instagram Hikayeler bölümüne eklendi. Artık düşüncelerinizi sadece yazıyla da ifade edebilirsiniz.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın Hikayeler kısmı için yeni özellikler getireceğinden daha önce bahsetmiştik. Önce paylaştığınız hikayelere GIF eklemeyi mümkün kılan uygulama şimdi geçtiğimiz ay betada test edilen Yazı özelliğini platforma dahil etti. Yeni özellikle birlikte artık hikaye paylaşırken illa fotoğraf çekmek zorunda değilsiniz. Yazı paylaşılacağı zaman insanların siyah arka plana mecbur kaldığı platform bunu da değiştiriyor. Artık 4 farklı font tipinde, sayısız renkli arka planla düşüncelerinizi platforma aktarabilirsiniz.

Instragram Hikayeler’de Yazı özelliği nasıl kullanılır?

Özelliği kullanmak ise oldukça basit. Hikayeler kısmına giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan çekim seçenekleri arasında “Yazı” olanı seçiyorsunuz. Zaten Yazı seçeneği en başta duruyor. Ekranın üst tarafında ise font tercihi yazılı. Modern, Neon, Daktilo ve “Kalın ve İtalik” isimli dört farklı font seçeneğini üstüne dokunarak değiştirebilirsiniz. Ekranın sol alt tarafında ise arka plan görüntüsünü değiştirmek için seçenekler yer alıyor. Ne yazık renklerin tamamını görmek mümkün değil. Üstüne dokunarak değiştirebiliyorsunuz. Kalın ve İtalik seçeneğinde yazının arkasına arka plana göre renkli bir bant çekebilirsiniz. Daktiloda da renkli bant seçeneği yer alıyor. Daktiloda ayrıca yazının sağa ve sola dayalı ya da ortalanmış halini kullanabilirsiniz.

Ayrıca eğer isterseniz yazı hikayenize fotoğraf çekerek görsel de ekleyebilirsiniz. Bunun için sağ altta yer alan kamera simgesine tıklamanız yeterli. Ekranı kaplayan arka planı hafif sayfamlaştıran bu özellikte istediğiniz görseli arka plana yedirmeniz mümkün. Özellik şu anda tüm kullanıcılar için yayında. Haberin üstündeki videodan özelliğin uygulanışını görüntüleyebilirsiniz.