reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’da takipçilerden soru alma ve cevaplama özelliği [Nasıl yapılır?]

Instagram en yeni özelliğini kullanıma sundu. Bu özellikle beraber artık kullanıcılar takipçilerinden soru talep edebiliyor. Peki bu özellik nasıl kullanılıyor?

Instagram en yeni özelliğini kullanıcılarla buluşturdu ve elbette halihazırda yine çok popüler olan bir başka içeriği bünyesine dahil etti. Genellikle anonim olarak kişilere soru sorabileceğiniz pek çok popüler platform bulunuyor. Bundan ilham alan fotoğraf paylaşım uygulaması içerikten “anonimliği” kısmen çıkarıyor ve kullanıcılara takipçileriyle iletişime geçme şansı veriyor. Yani artık popüler fotoğraf paylaşım uygulaması üzerinden takipçilerinizden size soru sormalarını talep edebilirsiniz. Peki bu özellik nasıl çalışıyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Takipçilerde soru talep etme

Yeni güncellemeyle gelen özellik platformun en popüler özelliği Hikayeler’e geliyor elbette. Bildiğiniz gibi Hikayeler özelliği her gün 400 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Takipçilerinizden soru talep etmek için yapmanız gerekense hayli basit. İlk olarak bir hikaye oluşturmanız gerekiyor. İster bir fotoğraf çekin, isterseniz düz bir arka plan hazırlayın. Platform o konuda kullanıcıyı özgür bırakıyor. Daha sonra sağ üst kısımda yer alan Çıkartmalar seçeneğini tıkladığınızda listede “Sorular” özelliği görünüyor. Buna tıkladığınızda takipçilerinize bir mesajla beraber size soru sormalarını söyleyebiliyorsunuz.

Takipçilerinizin size sorduğu soruları görüntülemek içinse kendi hikayenize girdikten sonra hikayeyi kimlerin görüntülediğini görmek için de yapılan yukarı kaydırma hareketini kullanmanız gerekiyor. Burada kullanıcılardan gelen yanıtlar yan yana listeleniyor. Burada cevaplamak istediğiniz soruları seçebilirsiniz. Cevaplamak için iki yöntem bulunuyor. Birincisi cevabı Hikaye olarak paylaşmak. Bir fotoğraf ya da arka plan görütüsüyle cevabı herkese açık paylaşabilirsiniz. İkincisi ise Hikaye’de hazırladığınız cevabı kişiye özel olarak yollamak. Onu da hikayeyi hazırladıktan sonra “Hikayeme ekle” seçeneği yerine “Gönderme” sembolüne tıklayarak yapabilirsiniz. Size gelen soruları aynı zamanda silebiliyorsunuz da. Ancak cevapladığınız sorular otomatik silinmiyor

Ayrıca siz, size soruyu soran kişinin adını görüntüleyebiliyorsunuz. Ancak paylaştığınız cevapta soru soran kişinin ismi görünmüyor. Bunu da ekleyelim.