reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’ın beklenen yeni özelliği resmen kullanımda

Facebook‘un popüler platformu Instagram’a bugün yeni bir özellik daha eklendi. Hikayeler odaklı özellik, ilk olarak geçen hafta ortaya çıkmıştı.

Geçen haftadan bu yana testleri yapılan özellik, Hikayeler altyapısında yer alıyor. Çok hızlı şekilde büyüyen platform, Hikayeler altyapısıyla da her ay 400 milyondan fazla kişiye ulaşıyor. Yakında herkes için aktif edilecek yeni özellik, Hikayeler üzerinde soru sorulmasına dayanıyor. Hali hazırda kişiler paylaştıkları Hikayeler üzerinde anket açabiliyor. Bu sayede takipçilerinin görüşlerini alabilen kişiler, artık “soru alma” özelliğine de kavuşuyor. Çıkarma şeklinde gelen özellik, takipçilerin mesaj atmak yerine direkt olarak Hikaye üzerindeki kutudan soru sormasına imkan tanıyor. Karşılıklı etkileşimi artırmak adına gerçekten çok güzel duran özellik, paylaşımı yapan kişinin girdiği mesaj üzerinden şekilleniyor. Aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, şu sıralar Facebook’tan çok daha popüler konumda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler’i için yenilikler bitmiyor

Şu an Hikayeler ana akışın en üzerinde yer alıyor ve aşağıya kaydırma yaptığınızda kayboluyor. Yani içeriklere bakmak için tekrardan sayfanın üstüne çıkmak gerekiyor. Yeni değişiklik işte bunu ortadan kaldırmaya geliyor. Çünkü kişiler aşağıya kaydırma yapsa dahi Hikayeler hep arayüzde sabit kalıyor. Yani akışın neresinde olunursa olunsun içerikler hep karşınızda oluyor. Bu da kimileri için oldukça güzel görünüyor. Şimdilik belirli bir kitle üzerinde denenen özelliğin, yakında herkese gelmesi bekleniyor.

İlgili Video

Şirket yeni platformu IGTV