reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’da “hesap onaylama” için yeni dönem kapıda

Facebook‘un popüler platformu Instagram, bugün yeni bir özellikle daha gündemde geldi. Yeni özellikle hesap onaylama süreci çok daha kolay hale getirecek gibi duruyor

Aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, inanılmaz şekilde büyümeye devam ediyor. Sürekli olarak yeni özellikler kazanan platform, şimdi yeni bir test daha yapıyor. Henüz çok kısıtlı bir kitlede test edilen özellik, hesap onaylama sürecini değiştirecek türden. Yeni özellik ile kişiler direkt olarak uygulama içerisinden “hesap onaylama isteği” gönderebiliyor. Bu işlemden sonra gerekli incelemeleri yapan Instagram, uygun gördüğü zaman hesabı onaylıyor ve “mavi tik” işaretini veriyor. Süreci çok daha kolay ve etkili hale getirecek gibi duran özelliğin, yakında global olarak herkese açılabileceği belirtiliyor. Ancak bu konuda kesin bir tarih verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram’a dün soru özelliği geldi

Parça parça herkese gelen özellik, Hikayeler üzerinde soru sorulmasına dayanıyor. Çıkarma şeklinde gelen özellik, takipçilerin mesaj atmak yerine direkt olarak Hikaye üzerindeki kutudan soru sormasına imkan tanıyor. Karşılıklı etkileşimi artırmak adına gerçekten çok güzel duran özellik, paylaşımı yapan kişinin girdiği mesaj üzerinden şekilleniyor. Kısa süre içerisinde inanılmaz popüler hale gelen özellik, şu an Hikayeler altyapısın ele geçirmiş durumda.

İlgili Video

Şirketin yeni platformu IGTV