reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram hesabınızı daha güvenli hale getirecek yeni özellik

Çevrim içi hizmetlerde hesabı korumak için çeşitli önlemler almak gerekiyor. Instagram yeni bir güncellemeyle bu önlemleri daha etkili hale getiriyor.

Pek çok çevrim içi hizmette olduğu gibi Instagram hesabınızı da daha korunaklı hale getirmenin yolları bulunuyor. Güvenilir şifre seçimleri genellikle en sık tercih edileni. Ancak yeterli değil. İki faktörlü doğrulama imkanı da sunan Instagram bunu ne yazık ki sadece SMS ile gerçekleştiriyordu. Ancak Google’s Authenticator ya da Authy gibi üçüncü parti doğrulama uygulamalarını kullanmak mümkün olmuyordu. Birkaç hafta önce iOS’e gelen özellik, Android cephesine ise nihayet vardı. SMS’le doğrulamanın o kadar da güvenli olmadığı şu günlerde bu özelliği kullanmak isteyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl yapılır?

Öncelikle üçüncü parti hesap doğrulama uygulamalarını kullanabilmek için onlardan birini telefonunuza indirmiş olmanız gerekiyor. Google’s Authenticator, Authy ya da Duo Mobile gibi bir uygulamaya sahip olmalısınız. Bu uygulamalarla diğer pek çok hesabınızı güvence altına alabileceğinizi belirtelim. İki faktörlü kimlik doğrulaması için yapmanız gereken tek şeyse profilinize girip Ayarlar sekmesini açmak. Burada Gizlilik ve Güvenlik > İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması > Kimlik Doğrulama Uygulaması adımlarını seçmeniz gerekiyor. Uygulama yüklü olan kimlik doğrulama hizmetini otomatik bulamazsa telaş yapmanıza gerek yok. Manuel seçeneğinden elle hesabınızı ekleyebilirsiniz. Bunun için Instagram size bir anahtar veriyor, o anahtarı kullandığınız uygulamaya girerek Instagram’ı kaydediyorsunuz. Daha sonra kimlik doğrulama uygulamasından yeni bir şifre alarak Instagram’a giriyorsunuz ve hesabınız güvenceye alınmış oluyor.

İlginizi çekebilir

Instagram’da Ad Etiketlerini kişiselleştirme