reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’a dikkat çeken ilginç bir özellik daha

Facebook‘un gün geçtikçe büyüyen popüler platformu Instagram’a bugün yeni bir özellik daha eklendi. Bu özellik birçok kişiyi memnun edecek gibi görünüyor.

Aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, artık Facebook’tan daha popüler bir platform konumunda. Özellikle Snapchat’ten aldığı Hikayeler özelliğiyle dengeleri değiştiren uygulama, bugün yeni bir özellikle gündemde. Bu özellik sayesinde artık kişiler direkt mesaj üzerinden arkadaşlarına anket çıkarmaları gönderebilmesine imkan tanıyor. Belirli konularda arkadaşların fikrini / görüşünü almayı daha renkli hale getiren Instagram, özelliğin yavaş yavaş herkese açıldığını belirtiyor. Grup sohbet içerisinde de fotoğraf ile video üzerinde çalışan özellik, ortak karar almayı hiç olmadığı kadar eğlenceli hale getirecek izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram’a en son Hikayeler odaklı bir özellik eklenmişti

Bahsettiğimiz bu özellik, Hikayeler üzerinde soru sorulmasına dayanıyor. Hali hazırda kişiler paylaştıkları Hikayeler üzerinde anket açabiliyor. Bu sayede takipçilerinin görüşlerini alabilen kişiler, artık “soru alma” özelliğine de kavuştu. Çıkarma şeklinde gelen özellik, takipçilerin mesaj atmak yerine direkt olarak Hikaye üzerindeki kutudan soru sormasına imkan tanıyor. Karşılıklı etkileşimi artırmak adına gerçekten çok güzel duran özellik, paylaşımı yapan kişinin girdiği mesaj üzerinden şekilleniyor. 

İlgili Video

Şirketin beklenen etkiyi gösteremeyen yeni platformu IGTV