reklamı kapat

POPÜLER

Bildiğiniz tüm projeleri unutturacak retro karavan; Citroen Concept Type H WildCamp

Kısa süre önce 70. yaşını kutlayan bir efsanenin genlerini taşıyan Citroen Concept Type H WildCamp, geçmişle günümüzü bir araya getiriyor.

23 Ağustos itibarıyla kapılarını açacak olan Düsseldorf Karavan Fuarı için geri sayım devam ederken, organizasyona katılım sağlayacak modeller yüzlerini göstermeye devam ediyor. Volkswagen’in Grand California ile büyük ilgi toplayacağı fuarda “en çok” ibaresini kullanmak için aceleci davranmamak gerekiyor. Bunun en temel nedenlerinden birisine şu anda bakmakta olduğumuz Citroen Concept Type H WildCamp projesinden başkası değil. Fransız üreticinin İkinci Dünya Savaşı sonrasında üretimine başladığı ve 1981 yılına kadar bantta tuttuğu ikonik VAN modelini günümüze taşıyan proje, örneği az rastların detaylarıyla yılın en çok konuşulanları arasında yer almaya aday. Dış görünüm itibarıyla birebir şekilde klasik hatların yer verildiği karavanın içerisinde ise güncel Citroen modellerindeki tasarım ve donanımlara yer veriliyor. Kullanıcılar bu sayede dış görünümüyle 50’li yılları, içerisiyle ise günümüz dünyasını sunan bir araç deneyimi yaşama ayrıcalığına erişebiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçeride güncel teknoloji

Aslında sıkı LOG takipçilerinin Citroen Type H ismine çok da yabancı sayılmadığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl itibarıyla 70. yaşını kutlayan bu ikonik model için İtalya merkezli Caselani Automobili‘nin projesini Nisan 2017’de sizlerle değerlendirme fırsatına erişmiştik. Type H’den ilham alınarak geliştirilen VAN projesini tanıtan marka, dileyenlere bu karakteri bir dönüşüm kiti olarak 27.000 euro gibi bir fiyatta sunuyordu. Citroen’in karşımıza çıkarttığı Concept Type H WildCamp projesi de geçtiğimiz yılki projeyle büyük oranda benzer felsefeleri taşıyor. İçerisindeki modern kokpiti, ufak bir mutfak, tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanabildiği banyo, yemek masası ve çift kişilik yatak gibi parçalarla tamamlanan modelde buzdolabı da es geçilmeyenler arasında. 160 beygir güç üreten yeni jenerasyon bir dizel motorun kullanıldığı modelde; yokuş destek sistemi, ABS, elektronik stabilite kontrolü, çekiş kontrol ve navigasyon gibi güncel donanımlar da görülebiliyor. Fuarın gözdelerinden olmasını beklediğimiz Citroen Concept Type H WildCamp ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.