reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia RTX 2080

Ekran kartı dünyasında “Nvidia RTX 2080” ile yeni bir perde açılıyor [Video]

Ekran kartı pazarının lider ismi Nvidia, önümüzdeki ay düzenlenecek Gamescom fuarında bir GeForce etkinliği yapacak. İşte bu etkinliğin merkezinde RTX 2080 yer alacak.

Tam olarak 20 Ağustos tarihinde tanıtılacak Nvidia RTX 2080, gerçekten çok büyük merak uyandırıyor. Yeni Turing mimarisi üzerine kurulacak ekran kartı, RTX takısını “Ray Tracing” teknolojisinden alıyor. Bu teknoloji “RT çekirdekler” üzerine kuruluyor ve ışık hüzmelerinin inanılmaz gerçekçi şekilde yansıtılmasına imkan tanıyor. Özellikle oyunlar için harika duran bu teknoloji, daha önce görülmemiş grafik ve atmosferlerin oluşturulmasına imkan tanıyor. Işığı ve ortamı adeta gerçek hale getiren bu teknoloji, ilk olarak Quadro RTX serisinde (8000, 6000 ve 5000) destekleniyor. Ancak esas merak edilen model elbette oyunculara yönelik Nvidia RTX 2080. Çok yakında tanıtılacak kart, Ray Tracing ile çıtayı oldukça yükseletecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nvidia RTX 2080 çok merak ediliyor

Bu arada firmadan bünyesinde RT çekirdek taşımayacak GTX 2xxx serisi kartların da geleceği yönünde bazı bilgiler var. Daha uygun fiyata çıkacak bu kartların, 4K 60 FPS oyunculuk konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayacağı söyleniyor. Şu an GTX 1080 ailesiyle sektörün en güçlü çözümlerini sunan firma, dediğimiz gibi AMD ile olan farklı iyice açacak izlenimi yaratıyor. Ancak bu kartların hiç ama hiç ucuz olması beklenmiyor.