reklamı kapat

POPÜLER

Konsept karavan gerçek oldu; karşınızda Volkswagen Grand California ve ilk resmi özellikleri

Geçtiğimiz yıl konsept olarak tanıtılan California XXL, Volkswagen Grand California adıyla seri üretime geçirilmiş bir şekilde karşımızda duruyor.

2017’nin akıllarda en çok yer edinen projelerinden bir tanesi olan Volkswagen California XXL, T1’den başlayan gezgin felsefesini günümüze taşıdı. LOG okuyucularının da büyük ilgi gösterdiği konsepte gelen yorumlar Volkswagen’i seri üretime geçiş süreci için elini hızlandırmaya itti. Nitekim temmuz ayı içerisinde satışa hazır haliyle ilgili ilk detaylarının paylaşıldığı model bugün itibarıyla resmiyet kazanmış şekilde karşımızda duruyor. Volkswagen Grand California adıyla seri üretim bandına aktarılacağı duyurulan modelin kullanıcıların karşısına çıkartılacağı ilk yerse Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenecek olan karavan fuarı olacak.

Paylaşılan ilk detaylar

Fuar öncesinde elindeki tüm özellikleri vermekten kaçınan Volkswagen yine de bizi çok fazla gizemli cümleyle boğmuyor. Toplamda 5.986 milimetre uzunluğunda bir karavan olarak üretime geçirileceğini öğrendiğimiz Grand California, bu sayede ailenin en üst noktasına konumlandırılıyor. Tavan bölümünde yapılan değişimle yükseklik bakımından da iyileştirilen modelde duş alabileceğiniz bir banyo, ufak bir mutfak, yatak odası, çocuklar için üst bölümde konumlandırılan ek bir bölüm ve ortak yaşam alanı gibi bölümlerin hepsi birebir şekilde korunuyor. Buzdolabı kısmında 70 litreye kadar kullanım alanı vadeden bir ünitenin yer verilmiş olması da altı çizilmesi gereken detaylardan bir tanesi. Güneş enerji sistemi sayesinde temel ihtiyaçlar için depolamanın da yapılabildiği Grand California’da opsiyonel olarak elektrikli cam tavan da seçilebilecek. Motor seçenekleriyle ilgili şimdilik herhangi bir bilginin verilmediği modelin dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip olduğu da resmiyet kazanan detaylar arasındaki yerini aldı. Kısa süre içerisinde fiyatları da dahil olmak üzere diğer detaylarını da öğreneceğimiz modelle ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen California XXL (Konsept)