reklamı kapat

POPÜLER

Geçtiğimiz yıla damga vuran Volkswagen California XXL karavan konsepti geri dönüyor!

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Volkswagen California XXL projesinin hatlarından ilham alınarak geliştirilecek yeni projeden ilk detaylar paylaşıldı.

2017 yılını yaşadığı sorunlarla boğuşarak geri bırakan ve sık sık bu sorunlar üzerinden gündeme gelerek geçiren Volkswagen, parmakla gösterilecek işlere imza atmayı da ihmal etmedi. 2017’nin Ağustos’unda düzenlenen Caravan Salon etkinliği kapsamında California XXL adını verdiği karavan konseptini tanıtan marka, bu projesiyle çok ciddi anlamda ilgi gördü. LOG takipçilerinin de hafızalarında yer edinmeyi başaran modeli için seri üretime geçirilme konusunda sayısız geri dönüşler alan Volkswagen ekibi, aradan geçen bir yıllık zaman diliminin ardından tekrar gündeme gelmeye hazırlanıyor. Yeni jenerasyon Crafter üzerine geliştirilecek yeni bir California XXL projesinin önümüzdeki ay tanıtılacağını duyuran kaynaklardan gelen ilk bilgiler, tasarımsal olarak çok daha kullanışlı bir yapıyla karşılaşacağımızı söylüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çizim görselleri paylaşıldı

Volkswagen’in T1’den itibaren bu sınıfa renk getirdiği çift gövde rengini devam ettireceğini yeni proje yine iç tasarım detaylarıyla fark yaratma iddiasında. Volkswagen tasarımcılarının pratik ve akılcı çözümlere çok daha fazla odaklanarak geliştirdiği vurguladığı araçta, karavan denildiğinde akla gelen hemen her parça yer alacak. Duş ve tuvalet ihtiyacının karşılanabileceği banyo kısmında yenilenmeye giden ekip aktif bir kullanımın mümkün olacağına işaret ediyor. Mutfak kısmında da ebatsal olarak büyümeye gidildiği, buzdolabı, ocak ve saklama alanlarının bu vesileyle elden geçirildiği de şimdilik elimizde görünen parçalar arasında. Önümüzdeki süreçte daha da detaylanacak olan yeni projeyle ilgili detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.