reklamı kapat

POPÜLER

“Yürüyen ev” Volkswagen California XXL’e yakından bakın [Galeri]

İlk detaylarıyla iç bölümünden bilgileri bir hayli kısıtlı olan proje, Volkswagen’den gelen yeni görsellerle tüm sorularına cevap verir şekilde karşımızda.

Volkswagen’in ilk resmi detaylarını yaklaşık iki hafta öncesinde paylaştığı karavan konsepti California XXL, tüm dünyada meraklıları tarafından ilgiyle karşılandı. Son jenerasyon Crafter üzerine geliştirilen projenin paylaşılan ilk görsellerinde en çok merak edilen iç bölümüyle ilgili detaylar saklı kalmış, sadece proje çizimleriyle var olan yapının ipuçları verilmişti. İçerisinde uzunluğu iki metre olan bir yatağın bile sığabileceği alanın sunulduğunu belirten Volkswagen, banyo ve mutfak ihtiyaçlarının giderileceği alanları da es geçmediğini proje çizimlerinde yer verdiğini gösterdi. Şimdiyse konsept yapısıyla karşımızda duran bu yol arkadaşının tüm merak edilenleri paylaşılan yeni görsellerle cevap buluyor.


Yeni görsellerle birlikte araç dahilinde sunulan panoramik sunroof‘un ne kadar etkili şekilde kullanıldığı ilk adımda dikkatimizi çekiyor. İç dünyadaki kullanımda ferahlık sağlayan bu özelliği es geçmeyen Volkswagen, ısıtma ve soğutma destekli yatağı üst bölüme konumlandırarak kullanıcılara gökyüzünü izleyerek uykuya dalma ayrılacağını vadediyor. Kısıtlı alanın en verimli şekilde nasıl kullanılabileceği üzerine adeta bir dersin verilebileceği içeride, tuvalet ve lavabonun katlanır yapı sayesinde altı üstlü konumlandırılması deneyim açısından büyük bir kolaylık sağlamış. Buzdolabı ve ocak gibi bölümleri de birbirleri üzerinden kullanıma sunan Volkswagen, ısıtma seçeneğini taban için de sunuyor. Araç içerisinde sunukan tüm bu elektronik özellikler özel bir mobil uygulama üzerinden kontrol edilişi de kullanıcı deneyiminde üzeri çizilmesi gereken parçalardan. Standart Crafter’dan 102 milimetre daha yüksek olan California XXL, ek bölümle birlikte 6,2 metrelik toplam uzunluğa sahip hale geliyor. Volkswagen’nin 4Motion dört tekerlekten çekiş sisteminin kullanıldığı araçta 177 PS güç üreten dizel motora yer veriliyor.