reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un 8. sezonu ne zaman yayınlanacak?

Nefes kesen bir final bölümünün ardından Game of Thrones sezonu 7. bölümle noktaladı. Şimdiye kadar 10 bölümlük sezonlara alışmış hayranların ise aklında tek bir soru var: Yeni sezon ne zaman başlayacak?

7. sezona kadar bahar aylarında izlemeye alıştığımız Game of Thrones, bu sene yaz aylarına ertelendi. Bunun için de yapımcılar çekim için hava koşullarının müsait olmadığını öne sürmüştü. Dış çekimlerde daha gerçekçi bir kış için kış aylarını bekleyen çekim ekibinin ne kadar zorlu koşullarda titizlikle çalıştığına ilişkin daha önce kamera arkası haberleri de yazmıştık. Hal böyle olunca dizinin final sezonu için de hayranları bir telaş sardı.

Dizinin ilerleyişine baktığımızda 8. sezonda da boş kışlı bir çevreye ihtiyacımız olacak. Watchers of the Wall‘un haberine göre Game of Thrones’un çekim ekibi 8. sezon hazırlıklarına çoktan başlamış durumda. Nikolaj Coster-Waldau’nun (Jaime Lannister) açıklamasına göre çekimler ekimde başlıyor. Ancak yeni sezonun eskisi gibi baharda ya da yazın yayınlanması çok olası değil gibi. EW’nun HBO’nun program sorumlularından Casey Bloys’la yaptığı röportajda Bloys, Benioff ve Weiss’ın ihtiyaçlarına göre yeni sezon 2018’in sonunda ya da 2019’un başlarında yayınlanabilir. Yani yeni sezon için bekleyeceğimiz süre bir yılı aşacak gibi görünüyor.

8. sezon ise sadece 6 bölümden oluşacak. 7. sezonun giderek uzayan bölümleri göz önüne alındığında sekizinci sezondan da film tadında bölümler görmek istediğimizi söyleyebiliriz. Ancak 7. sezonun heyecan uyandıran finalinden sonra bir yıldan uzun nasıl bekleyeceğiz, muamma.