reklamı kapat

POPÜLER

Chery’nin değişimin başlangıcını temsil eden iddialı SUV modeli yeni detaylarıyla karşımızda

Frankfurt’ta tanıtılacak olan modelden paylaşılan resmi çizim görselleri, dikkatlerin bir kat daha marka üzerine yoğunlaşmasına vesile olabilir.

Hükümetin teşvik politikalarıyla birlikte yakın dönemde küresel bazda atak yapması beklenen Çin merkezli üreticilerin bu alandaki en önemli örneklerinden birisi Chery olacak. Kurulduğu yıldan beridir Avrupa pazarını baz aldığımızda belki de en önemli adımnı atmaya hazırlanan marka, Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda sergileyeceği yeni SUV modeli için artık gün sayıyor. Sizlerle ilk bilgilerini yaklaşık iki hafta öncesinde paylaştığımız modelden detaylı çizim görselleri paylaşan Chery, açıklamalar üzerinden gelen iddiasını görsel yolla da gerçekleştireceğinin sinyallerini veriyor. Basına henüz ismiyle alakalı herhangi bir bilgi veya sızıntının yansımadığı araç dış tasarımının yanında kokpitiyle de beklentileri karşılayacak gibi gözüküyor.


Avrupa’da sunulacak yeni nesil ürün gamının ilk temsilcisi olacak olan SUV modelinin tasarım çizgileri, Chery’nin “Yaşamın hareketleri” felsefesinden izler taşıyor. Özellikle ön bölümüyle güçlü bir karakter ortaya koyacağının sinyallerini veren aracın arka bölümü bir önceki jenerasyon KIA Sportage’ı akıllarımıza getirmedi değil. Kokpit bölümünde de hatırı sayılır büyüklüğe sahip multimedya ekran ve muhtemelen dış renkle kombin edilecek olan renk seçeneği dikkat çekiyor. Elektrikli motor seçenekleriyle de gelecekte var olacak olan Chery’nin yeni nesil tasarım dili, ön gösterimde pastadan pay kapabilecek bir potansiyelin sinyallerini veriyor. Modelle ve Frankfurt Otomobil Fuarı’yla ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Chery'nin yeni tasarım dili hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...