reklamı kapat

POPÜLER

Chery

Chery, Türkiye pazarına iki yeni marka getirecek

Chery, bugün X üzerinde gündeme getirildiği kadarıyla önemli bir adım atıyor ve Türkiye pazarına iki yeni marka getirecek.

Bu konuda gazeteci Emre Özpeynirci burada şunları yazdı: “2023 yılında Türkiye’de yaklaşık 9 ayda 41 bin adede yakın otomobil satan Çinli Chery, 2024’te 2 yeni markasıyla iddiasını artırıyor. İlk olarak Chery’nin premium off-road markası Jaecoo’nun mayıs başı gibi lansmanı yapılacak, temmuz gibi de iddialı modeli J7 satışa sunulacak. Bu modelde 183 bg gücünde 1.6 lt benzinli motor olacak. (Hibrit seçenekleri belli değil) Chery, Jaecoo markası için ayrı showroom açacak. 2025’te de bu markanın J8 modeli de Türkiye’ye gelecek. Şu an Türkiye’de model olarak satılan Omoda’nın ise Chery’den ayrı marka olarak yılın son çeyreğinde lansmanının yapılması bekleniyor. Her 2 markanın modelleri de Türkiye’de içten yanmalı motorlarla satılacak. Yani elektrikli olmadığı için ek vergi ve tebliğe takılmayacak.” Burada özellikle marka halini alacak Omoda dikkat çekiyor, firma Türkiye pazarına son dönemde çok önem veriyor. Hatta Chery’nin Türkiye merkezli olarak attığı son adım TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO’nun Avantgarde donanımları olmuştu. Bu paketler için firma şunları aktarmıştı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Çin’in önde gelen otomotiv üreticisi Chery, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO modellerinin üst donanım versiyonlarıyla yüksek teknoloji ve konfor arayan kullanıcılara yöneliyor. Yeni nesil bilgi-eğlence sistemine sahip kokpitiyle öne çıkan yeni modeller, artırılan akıllı sürüş sistemleri ve yenilenen tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Türkiye’de şubat ayından itibaren yollara çıkmaya başlayan Avantgarde donanımlı yeni model versiyonları, 24,6 inçlik yeni nesil bilgi-eğlence sistemiyle yepyeni bir sürüş deneyimi vadediyor. Avantgarde donanımlı TIGGO 7 PRO, her kilometrede sürprizlerle dolu ve keyifli bir akıllı kokpit ve sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni versiyonuyla üst düzey akıllı teknolojiye sahip bir SUV olarak konumlandırılan TIGGO 8 PRO ise, yeni iç tasarım detayları, Türkçe Akıllı Sesli Komut Sistemi, 9 hava yastığı, tam LED sonsuzluk formuna sahip stop tasarımı ve akıllı güncellemeleri üst düzey kaliteyle birleştiriyor. Avantgarde donanımlı TIGGO 7 PRO 1 milyon 603 bin TL, TIGGO 8 PRO ise 1 milyon 793 bin TL’lik lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu.”

Chery gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X