reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon öncesi George R. R. Martin açıklaması

Yeni Game of Thrones kitabı için George R.R. Martin’den itiraf gibi açıklama

Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle izleyicileri bir finale kavuşturacak. Ancak okuyucular hala George R. R. Martin’in 6. kitabı yani The Winds of Winter‘ı yazmasını bekliyor.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones 8. sezon ile beraber seriye bir nokta koyacak. Bu da George R. R. Martin’in kitap serisi ile olayları açıklama fırsatı bulamadan, gerçek sonla dizide karşılaşacağımız anlamına geliyor. 7 kitaplık bir seri olarak tasarlanan Buz ve Ateşin Şarkısı serisi ne yazık ki 5. kitaptan sonra ilerleyemedi. The Winds of Winter isimli 6. kitap için ara ara açıklamalarda bulunan Martin ise kitabı yazmanın neden bu kadar uzun sürdüğünü verdiği bir röportajla açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon ile final açıklanacak

Martin’in Guardian‘a verdiği röportaj ise şu şekilde: “Birkaç yıldır hayli zorlanıyorum. The Winds of Winter tek değil birçok romanın birleşimi gibi. Her birinin ayrı bir anlatıcısı bulunuyor, her birinin yardımcı karakterleri ve başrolü farklı. Etraflarında farklı müttefikler ya da aşıklar var ve hepsini bir araya düzgün bir şekilde getirmek çok karmaşık bir durum. Bu yüzden çok ama çok zorlayıcı. Kıyaslama yapmam gerekirse Fire and Blood ona kıyasla çok daha basit. Gerçi kolay olsa da yıllarımı aldı, ancak The Winds of Winter’a kıyasla çok daha rahattı.

George R. R. Martin’in okuyucular tarafından hayli beğenilen anlatım tarzı ve olay örgüsü ne yazık ki uzun vadede yazar için çok zorlayıcı ve tüketici bir sürece dönüşmüş gibi görünüyor. The Winds of Winter için hala bir çıkış tarihi olmadığını da hatırlatalım. Üstelik bunun daha 6. kitap olduğu düşünülünce, Martin’in anlatacağı son için daha çok bekleyeceğiz gibi görünüyor. Öte yandan dizinin final sezonu 2019’un ilk yarısında yayınlanacak.

İlgili video

HBO’nun Game of Thrones 8. sezon görüntüleri içeren gelecek sezon fragmanı