reklamı kapat

POPÜLER

George R.R. Martin Game of Thrones

George R.R. Martin’in, Game of Thrones’a ilham verdiği düşünülen kitabı The Ice Dragon film oluyor

George R.R. Martin her ne kadar Game of Thrones‘un gelecek kitaplarını yazma konusunda hayli ağır kanlı olsa da, neyse ki Martin’in güzel hikayelerini uyarlayacak firmalar bulunuyor. 1980’de basılan The Ice Dragon, Warner Bros. tarafından animasyona dönüştürülüyor.

Games of Thrones 8. sezon bölümlerini ve George R.R. Martin’in altıncı kitap olan Winds Of Winter’ı yazmasını beklerken her ne kadar sinirlerimiz bozulsa da Martin cephesinden hayli heyecan verici bir haber geldi. Martin’in ilk fantastik hikayesi ve Game of Thrones’a da bazı noktalarda ilham kaynağı olan The Ice Dragon‘ın animasyon filmi çekileceği açıklandı. Warner Bros. tarafından yapılan açıklamaya göre Martin de projede yapımcı olarak yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Ice Dragon’ın konusu

Ice Dragon teknik olarak Westeros’la bağlı bir hikaye değil, hatta aynı evrenler de geçmediği açıklanmıştı. Ancak Martin’in çocuklar için yazdığı bu hikayenin Game of Thrones’a ilham verdiği düşünülüyor. Hayranlar bu hikayeye gönderme yaparak dizideki yeni “buz ejderhası” ile ilgili teoriler ortaya atıyor. Kitap kısmında ise yine bir noktada Ice Dragon’ı göreceğimize yönelik teoriler mevcut. Ancak Martin kitapları yazmadan bunu öğrenemeyeceğiz ne yazık ki.

Ice Dragon’ın konusu ise şu şekilde: Hikaye genç bir kızın, annesinin ölümünden sonra “buzlar diyarında” Ice Dragon’la arkadaş olmasını anlatıyor. Efsanelerde yer alan ve korku salan evcilleştirilemez bir yaratık olan bu ejderha kızı korkutmuyor. Bunun arkasında ise küçük kız halkın hatırlayabildiği en soğuk ve acımasız kış gününde dünyaya gelmesi yatıyor. İkilinin arkadaşlıkları ise onları amansız bir ejderha savaşının ortasına itiyor.

İlgili video

Game of Thrones 7. sezon fragmanı