reklamı kapat

POPÜLER

George R.R. Martin'in reddettiği Game of Thrones 8. sezon teklifi

George R.R. Martin’in reddettiği Game of Thrones 8. sezon teklifi

Game of Thrones 8. sezon finali yaklaşırken, George R.R. Martin‘in yapımcıların finalle ilgili bir teklifini reddettiği ortaya çıktı.

14 Nisan‘da yayınlanmaya başlayacak olan Game of Thrones 8. sezon, 6 bölümlük macera sonrası hikayenin finalini gerçekleştirecek. George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden uyarlanan yapım, hala altıncı kitabın yazımı sürerken bizi finale ulaştırmaya hazırlanıyor. Finalde ise izleyiciler için ilginç bir sürpriz düşünülmüş. Dizinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss bu nefes kesen yapımın finalinde George R.R. Martin’in kısa bir rolle yer almasını istemiş. Ancak Martin bu teklifi reddetmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon geri sayımı başlattı

Martin EW‘ya yapığı açıklamada olayı şöyle anlatıyor: “David ve Dan beni final bölümlerinden birinde kısa bir rol için çağırdı. Başta sıcak bakıyordum ancak sonra kısacık bir rol için Belfast’a gidecek zamanım olmadığına karar verdim.” diyor. Bildiğiniz gibi Martin, kendi iddiasına göre, altıncı kitabı yazmaya devam ediyor. Her ne kadar kitabın ne zaman yayınlanacağını öğrenemesek de Martin geçmişte “Bir gün mutlaka!” cevabını vermişti. Bu arada Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 7 kitaplık tasarlandığını da hatırlatalım.

Öte yandan bu Martin’in dizideki ilk kısa rolü olmayacaktı. Yazarın dizinin pilot bölümü için kısa bir sahnesi çekilmiş ancak daha sonra bu sahne çıkarılmış. Martin Daenerys’in düğününde bir misafiri canlandırıyormuş. Ancak pilot bölümünde Daenerys Targaryen Emilia tarafından değil Tamzin Merchant tarafından canlandırıldığı için, role Clarke gelince sahne tamamen atılmış.

Game of Thrones’un yeni sezonu geri sayımı başlatmışken HBO’nun diziden küçücük bir sahne yayınladığı 2019 ajandasını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video