reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Yeni Game of Thrones dizisi büyük bir eksikle gelebilir

Nisan 2019’da yayınlanacak Game of Thrones 8. sezon sonrası, HBO Game of Thrones evreninde geçen yepyeni bir diziyi bizlerle buluşturacak. Serinin yazarı George R.R. Martin yeni diziyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Game of Thrones 8. sezon için geri sayım başladı ancak gözler bir yandan bu evrende geçecek olan yeni diziye kilitlenmiş durumda. Yeni kitabı Fire and Blood’ı çıkaran George R.R. Martin, Entertainment Weekly‘e verdiği röportajda yeni dizinin neler getirebileceğinden bahsediyor. İsmi şimdilik netleşmese de The Long Night olarak anılan yeni diziyle beraber bu evrenin hiç bilinmeyen, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde de çok az bahsedilen bir kısmına konuk oluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Game of Thrones dizisi çok daha özgür

Halihazırda izlediğimiz zaman diliminden 10.000 yıl önce geçmesi beklenen yeni dizi için Martin şunları söylüyor: “10.000 yıl önce ifadesi kitaplarda geçiyor. Ancak bazı yerlerde üstatların “10.000 değil 5.000 yıl” dediğini de görüyorsunuz. O yüzden sanırım dizi 5.000 yıl önceye daha yakın. Westeros o zamanlar çok farklıydı. Kral Toprakları yoktu. Demir Taht yoktu. Targaryenler bile yoktu. Valyria ejderhalarını büyütmeye yeni yeni başlamıştı. Çok farklı ve eski bir evrenle uğraşıyoruz aslında.

Martin’in açıklaması yeni diziyle beraber ana diziden ne kadar kopacağımızı da gösteriyor aslında. Bu durum da dizi senaristlerine çalışmak için çok daha özgür bir alan tanıyor. Öte yandan dizide tanıdık hemen hiçbir şeyin olmamasının yanı sıra ejderhaların dahi olmama ihtimali bir parça üzücü. Yeni yeni yetişen ejderhalar ilk sezonun büyük kısmında yer almayacak gibi görünüyor. Daenerys’in bile dizide ejderhalarını yetiştirip kullanması hayli zaman almıştı. Serinin ana konusunun ne olacağı hala büyük merak konusu. Şimdilik net olarak bildiğimiz tek detay ise dizinin ana karakterlerinden birinin Naomi Watts tarafından canlandırılacağı.

İlginizi çekebilir

8. sezon yayın tarihi duyurusu