reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon sonrası yayınlanacak yeni dizi The Long Night

Yeni Game of Thrones dizisinden ilk müjde

Game of Thrones dizisinden binlerce yıl öncesinde geçecek olan ve The Long Night olarak anılsa da hala resmi bir isme sahip olmayan yeni dizi için çekim tarihi belli oldu.

14 Nisan’da Game of Thrones 8. sezon ile final yapmaya hazırlanıyor. HBO ise seriyi bırakmaya henüz hazır değil. Aynı evrende geçen ancak izlediğimiz olayların binlerce yıl öncesini konu alan yeni dizinin oyuncu seçimlerini tamamlayan HBO, nihayet yapımın çekimlerine başlanacağı tarihi açıkladı. İsmi kitapların yazarı George R.R. Martin tarafından The Long Night olarak duyurulan, ancak daha sonra HBO tarafından inkar edilip netleştirilmeyen dizi bu yaz çekime başlıyor. Yaz aylarının başlarına doğru yapım için kolları sıvayacak olan ekip, beklentilerin öncesinde harekete geçecek gibi görünüyor. HBO’nun programlama başkanı Casey Bloys geçtiğimiz dönemlerde 2019’un ilk yarısında çekimlere başlamayı umduklarını açıklamış ancak tam tarih vermemişti. Ekim ayına kadar sarkabileceği düşünülen çekimle ilgili yeni açıklamanın ise yine bizzat Bloys tarafından yapıldığını kaydedelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Game of Thrones dizisinin oyuncuları

Dizi başrole Naomi Watts’ı oturtuyor. Watts’a Naomi Ackie ve Denise Gough’un eşlik edeceği de açıklamalar arasında. Yeni dizinin ise Game of Thrones 8. sezon finalinin ardından en azından bir yıl sonra yayınlanacağı belirtiliyor. Bu da 2020 ya da en kötü ihtimalle 2021‘de yeni bir Game of Thrones’la ekran macerası devam edecek demek oluyor. Çekimlerin nerede yapılacağına ilişkin ise herhangi bir bilgi henüz paylaşılmadı.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones’un final sezonu için yayınlanan Super Bowl reklamı