reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 12.1.4

Önemli güvenlik sorununu çözen iOS 12.1.4 çıktı [İndir]

Teknoloji devi Apple, dakikalar önce merakla beklenen iOS 12.1.4 güncellemesini indirmeye sundu. İşte yeni sürümle yapılan değişiklikler.

iOS 12 güncellemesi alan her cihaza gelen iOS 12.1.4 güncellemesi, yaşanan FaceTime açığı nedeniyle zorunlu olarak çıkartılmış bir güncelleme. Biliyorsunuz iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac bilgisayarlar arasında görüntülü konuşma imkanı tanıyan FaceTime, geçen hafta yaşadığı ciddi açıkla büyük ses getirmişti. Bu açık sayesinde aranan kişiler cevap vermese bile telefonlarının mikrofonu üzerinden ortam dinlemesi yapabildiği ortaya çıkmıştı. Bu problem belirince Grup FaceTime özelliğini sunucu tarafında kapatan firma, iOS 12.1.4 ile yaşanan bu can sıkıcı problemi ortadan kaldırıyor. Buna ek olarak grup FaceTime sunucuları da şu an aktif edilmiş durumda. Daha önce bu sorun hakkında kullanıcılardan özür dileyen Apple, güncelleme konusunda beklenen adımı sonunda atıyor. Firma henüz güncellemenin detaylı sürü kodlarını paylaşmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 12.1.4 herkesin yapması gereken bir güncelleme

Bu arada iOS 13 hakkında da bilgiler gelmeye devam ediyor. Tamamen koyu arayüz moduyla geleceğini duyduğumuz işletim sistemi, söylendiği kadarıyla bazı eski iPhone’ları kapsama alanı dışına alıyor. Eğer gelen bilgiler doğruysa iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerine iOS 13 güncellemesi verilmeyecek. Güncellemeyi sadece iPhone 7 ve üstüne çıkan cihazların alacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni iPhone modellerinden